دفتر هماهنگ کننده سازمان ملل در افغانستان (اوچا) گفته که باران‌های اخیر و سیلاب‌هایی که جاری شده ۶۴۵ خانواده را متاثر ساخته و افزوده که بودجه اندک، توانایی آنها را برای افزایش کمک‌ها را محدود ساخته است.

اوچا روز سه‌شنبه، هشتم حمل با نشر توییتی ا ارایه کمک‌های فوری برای هفت ولایت سیلاب‌زده خبر داد و افزود که تنها در ولایت ارزگان ۱۰۰ خانواده آسیب دیده است.

 قابل ذکر است که سیلاب‌های اخیر به ولسوالی زارع ولایت بلخ خسارات سنگین وارد کرده که از این میان ۵۰۰ خانه‌ی مسکونی و چهار هزار جریب زمین زراعتی در ولایت بلخ و ۳۵ خانه مسکونی در مرکز ولایت پروان(چاریکار) تخریب شده اند.

همچنین وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی امارت اسلامی آخرین آمار جان باختگان سیلاب در ولایت‌های کشور را ۹ نفر گزارش داده است.

در همین حال از آغاز فصل بهار بیشتر از ده ولایت کشور گواه باران‌های شدید و سیلاب بوده که این سیلاب‌ها زیان مالی و جانی را بر مردم تحمیل کرده است.

گفتنی است که ریاست هواشناسی و وزارت ترانسپورت و هوانوردی امارت اسلامی از احتمال بارش شدید برف و باران همراه سیلاب در روز‌های آینده در ۲۶ ولایت کشور خبر داده است.