رسانه‌های خارجی به نقل از مقامات یونان گزارش داده که که پلیس این کشور در آتن دو پاکستانی را به دلیل برنامه ریزی برای حملات تروریستی علیه یهودی‌ها دستگیر کرده و آنرا بخشی از انهدام یک شبکه‌ی تروریستی خوانده است.

بربنیاد گزارش‌ها، این دو مرد پاکستانی روز سه‌شنبه، هشتم حمل (۲۸ مارچ) در آتن، پایتخت یونان بازداشت شده‌اند.

فرانس پرس اصالت اشخاص بازداشت شده را ایرانی گزارش داده و افزوده که پولیس آتن «دو پاکستانی 27 و 29 ساله ایرانی الاصل را که در حال برنامه ریزی برای حمله به اسرائیلی‌ها در مرکز آتن بودند، دستگیر کردند.»

در بیانیه‌ی پولیس یونان آمده است که «پس از اقدامات هماهنگ پلیس یونان و سرویس اطلاعات ملی، یک شبکه تروریستی که از خارج، در حال برنامه ریزی برای حمله به اهداف با دقت انتخاب شده در خاک یونان بود، متلاشی شد».

رسانه‌های یونانی هم به نقل از مقامات این کشور تایید کرده‌اند که تروریست‌های پاکستانی ایرانی‌ الاصل قصد داشتند بر عبادگاه یودیان در آتن حمله کنند و دفتر نخست وزیر اسرائیل در بیانیه ای دخالت سازمان جاسوسی اسرائیل موساد در خنثی کردن این حمله را تایید کرد.

دفتر نخست وزیر اسراییل مدعی شده که این حمله از ایران سازماندهی شده و افزوده «این تلاش دیگری از سوی ایران برای ترویج تروریسم علیه اهداف اسرائیلی و یهودی در خارج از کشور است.»