طوفان قدرتمند، همراه با باران و رعدوبرق در ایالت میسیسیپی امریکا حداقل 25 کشته برجای گذاشت.

براساس گزارش‌ها این طوفان ناوقت روز جمعه چهارم حمل چندین شهر را در ایالت جنوبی میسیسیپی در مسیری به طول ۶۰ کیلومتر آسیب رسانده است.

اداره مدیریت حالات اضطراری ایالت میسیسیپی به روز شنبه یک روز پس از وقوع این طوفان اعلام کرد که افزون بر 25 نفر تلفات، کم از کم چهار نفر تاکنون ناپدید است و ده‌ها نفر زخمی شده اند.

این طوفان قدرتمند مشکلاتی را در بخش سیستم انرژی نیز در پی داشته و برق ده‌ها هزار نفر در ایالت‌های میسیسیپی، آلاباما و تنیسی قطع شده است.

جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا روز شنبه تعهد کرد که برای قربانیان این طوفان ویرانگر حمایت اضطراری فراهم خواهد کرد.

آقای بایدن در بیانیۀ در این خصوص، تصاویر بدست آمده از میسیسیپی را غم‌انگیز توصیف کرده و گفته که دولت هرکاری که در توانش باشد برای کمک انجام خواهد داد و در آنجا حضور خواهد داشت.

ادارهٔ مدیریت حالات اضطراری نیز در پیام توییتری گفته که تیم‌های جستجو و نجات برای کمک به قربانیان این رویداد طبیعی اعزام شده اند. این اداره هشدار داده است که تعداد تلفات ممکن بیشتر شود.

این در حالی است که براساس گزارش‌ها ادارهٔ هواشناسی امریکا شب قبل از وقوع این طوفان به مردم هشدار داده و به مردم این مناطق گفته بود که آنها “در یک وضعیت تهدید کننده حیات” قرار دارند.

در پیام هشداریه اداره هواشناسی آمده بود: ” آوارها ممکن برای کسانیکه سرپناه نداشته باشند،کشنده باشد. خانه‌های متحرک تخریب خواهند شد. خسارت قابل توجهی به خانه‌ها، مشاغل و وسایل نقلیه محتمل است و امکان تخریب کامل وجود دارد.”

در پی وقوع این طوفان قدرتمند تیت ریویز، والی میسیسیپی در تویتی گفته است: “ضایعه برای همیشه در این شهرک‌ها احساس خواهد شد.” او از مردم خواسته بود که برای همه کسانی که خانواده و دوستان خود را از دست داده دعا کنند.