ریاست هلال احمر افغانستان می‌گوید که پنجاه تن از کودکان بیمار که به منظور تداوی به جرمنی فرستاده شده بود دوباره به کشور برگشتند.

مسئولان صحی جمعیت هلال احمر افغانستان روز شنبه پنجم حمل از بازگشت پنجاه تن از کودکان بیمار که به منظور تداوی از سوی «جمعیت هلال احمر» به جرمنی فرستاده شده بودند به کشور خبر داده است.

به گفته مسئولان این ریاست، این کودکان هر یک به بیماری های گوناگون از جمله عفونت استخوان  و سوختگی مبتلا بوده اند که پس از یک سال درمان در کشور آلمان به روز جمعه (چهارم حمل) دوباره  به کشور برگشته‌اند.

مطیع الحق خالص، سرپرست ریاست عمومی هلال احمر، در نشستی که به مناسبت بازگشت کودکان بیمار و خانواده های آنان از آلمان به کشور تدویر شده بود، ضمن خرسندی از صحت‌یاب شدن کودکان بیمار، از بنیاد خیریه آلمانی به‌خاطر تداوی این کودکان تشکری کرد.

به گفته وی این بنیاد خیریۀ آلمانی از سال 1368 تا اکنون در بخش تداوی بیماران و کمک‌های بشردوستانه به افغانستان کمک کرده است.

برسرپرست ریاست عمومی هلال احمر افزود که مراقبت‌های بهداشتی کودکان‌ بیمار که تازه پس از تداوی وارد افغانستان شده اند ادامه دارد و خانواده‌های بیماران همچنان لازم است نکات بهداشتی را در جریان مراقبت از این کودکان بیمار  در نظر گیرند.

این در‌حالی است که چند روز قبل جمعیت هلال احمر افغانستان اعلام کرد که دست کم ۸۰ کودک‌  که به بیماری سوختگی و بیماری میکروبی استخوان دچار هستند قرار است از سوی این نهاد برای درمان  به آلمان فرستاده شوند.