ریاست استخبارات امارت اسلامی از یک عملیات ویژه بر مخفی‌گاه داعش در حوزه دوازدهم امنیتی شهر کابل خبر داده و مدعی شده که در این عملیات یکی از اعضای داعش که در حمله به مسجد وزارت داخله امارت اسلامی نقش داشته کشته شده است..

این ریاست روز جمعه، چهارم حمل با نشر تویتی از عملیات ویژه بر مخفیگاه داعش در منطقه «بت خاک» از مربوطات حوزه دوازدهم امنیتی شهر کابل خبر داده و گفته که به غیرنظامیان در این حمله آسیبی وارد نشده است.

ریاست استخبارات امارت اسلامی ادعا کرده که در این عملیات مخفیگاه اسد لغمانی( قیس) یکی از حمله کنندگان بر مسجد وزارت امور داخله را هدف قرار داده و او را از پای درآورده‌اند.

جزییات بیشتر از این عملیات در دست نیست و امارت اسلامی هم از تعداد دقیق کشته شده‌ها و زخمیان چیزی نگفته است.

گفتنی است که جنرال مایکل کوریلا، رییس ستاد فرماندهی مرکزی امریکا پیش از این گفته بود داعش در افغانستان در شش ماه دیگر می تواند منافع امریکا با دیگر کشور‌های غربی را مورد هدف قرار دهد.

در همین حال ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی در واکنش به این گفته ها حضور داعش را در افغانستان رد کرده و امریکا را بر بزرگ‌نمایی و کمپاین به نفع داعش در افغانستان متهم کرده است.

با این حال در چهارده‌هم میزان مسجد وزارت داخله امارت اسلامی هدف حمله انتحاری قرار گرفت که در این حمله چهار تن کشته و ۲۵ تن زخمی شده بودند.

پیش از این  نیز امارت اسلامی از چندین حمله بر مخفی‌گاه ‌های داعش در شهر کابل و مزارشریف خبر داده بود.

این در حالی است که گروه داعش مسولیت چندین حمله‌ی مرگبار در کابل و مزارشریف را عهده گرفته است.