رسانه‌های بین‌المللی از تشدید اعتراضات خیابانی در واکنش‌ به قانون افزایش سن بازنشستگی در فرانسه خبر داده و دولت این کشور نیز سفر رسمی پادشاه بریتانیا را به دلیل آنچه که «وضعیت فعلی فرانسه» خوانده می‌شود به تعویق انداخته است.

رویترز روز جمعه، بیست‌وچهارم مارچ گزارش داده‌ که پلیس روز پنج‌شنبه در حالی که صدها هزار معترض علیه طرح امانوئل ماکرون، رئیس جمهور امریکا برای افزایش سن بازنشستگی تظاهرات کردند، گاز اشک آور پرتاب کرد و با آنارشیست‌های خشن سیاه پوش در پاریس و سراسر فرانسه درگیر شد.

این اعتراضات پس از آن آغاز شد که دولت فرانسه به رهبری ایمانوئل مکرون طرح افزایش سن بازنشستگی را به‌منظور تصویب آن ارایه کرد و معلمان نخستین کسانی بودند که از شغل خود به رسم اعتراض کناره‌گیری کردند.

اعتراضاتی که طبق اعلامیه وزارت داخله فرانسه با حضور بیش از یک میلیون معترض در روز پنجشنبه همراه شده و تنها در پاریس ۱۱۹ هزار نفر در اعتراضات شرکت کردند.

این اعتراضات طبق گزارش رویترز باعث اختلال در سفرهای قطار و هوایی شد و دولت این کشور بخاطر «وضعیت فعلی فرانسه» از دولت بریتانیا خواسته تا نخستین سفر پادشاه این کشور به همراه ملکه را به یک وقت دیگر موکول کند.

دولت فرانسه با وجود اعتراضات در هفته گذشته لایحه‌ای را تصویب کرد که طبق آن سن بازنشستگی از ۶۴ سال به ۹۴ سالگی افزایش یافته است.