تیم ملی کرکت افغانستان برای اولین بار در مسابقات ۲۰ آوره بین المللی توانست با تفاوت شش ویکت تیم ملی کرکت پاکستان را شکست دهد.

این رقابت‌ها شب گذشته، چهارم حمل در شارجه امارات متحده عربی برگزار شد که در این مسابقه نخست پاکستان به بیتنگ پرداخت و با از دست دادن ۹ بازیکن برای افغانستان ۹۳ دوش هدف تعیین کرد.

تیم ملی کرکت افغانستان در آور هفدهم بازی توانست با از دست دادن چهار بازیکن هدف تعیین شده را تکمیل نماید.

در همین حال محمد نبی در بخش بیتنگ برای افغانستان خوب درخشید و توانست در ۳۸ توپ ۳۸ دوش را برای تیم ملی انجام دهد و تا آخر بازی از میدان خذف نشد.

گفتنی است که افغانستان برای اولین بار در مسابقات بین المللی کرکت ۲۰ آوره پاکستان را شکست داده است و هیچ یک از بازیکنان پاکستان نتوانست در این مسابقه بیشتر از ۲۰ دوش انجام دهد.

همچنین قرار است ملی پوشان کشور دو بازی دیگر با تیم ملی پاکستان به تاریخ ۲۶ و ۲۷ مارچ در شارجه امارات  برگزار کند.

پیروزی افغانستان در مقابل پاکستان واکنش‌های گسترده ‌ای را در پی داشت و از بازیکنان افغان تمجید صورت گرفت.

داکتر عبدالله عبدالله، ریس پیشین شورای مصالحه ملی افغانستان در صفحه توییترش از پیروزی تیم کرکت کشور قدردانی کرده افزوده است:« برای شما آرزوی موفقیت دارم.»

در همین حال منصور احمد خان، سفیر پیشین پاکستان در کابل نیز از تیم افغانستان تمجید کرده و موفقیت آنان را تبریک گفت.

با این حال راشد خان، کپیتان تیم ملی کرکت افغانستان، از پیروزی تیم افغانستان استقبال کرده « افغانستان تیم جوان دارد، و هدف ما از جام جهانی آینده است که در سال ۲۰۲۴ در ویست اندیز برگزار می شودو» او همچنان افزود ما می خواهیم تیم را برای آن آماده کنیم. می توانیم غرصت هایی را به جوانان بدهیم تا بتوانند برای بازی های بزرگ آماده شوند و بدرخشند.