زلمی خلیل‌زاد می‌گوید که احتمال دارد پارلمان پاکستان عمران خان و حتی حزب او را از شرکت در انتخابات آینده این کشور منع کند.

زلمی خلیل‌زاد، نماینده پیشین امریکا برای صلح افغانستان به روز چهارشنبه (2 حمل) در رشته توییتی نگاشته است که نشانه‌ها در این خصوص که پارلمان پاکستان ممکن است از ستره محکمه این کشور بخواهد که عمران خان را از شرکت در انتخاب آینده این کشور منع کند وجود دارد.

آقای خلیل‌زاد همچنان گفته که پارلمان پاکستان که در حال حاضر زیر کنترل ایئتلاف حکومتی است ممکن است حزب تحریک انصاف (حزب عمران خان) را در چند روز آینده از اشتراک در انتخابات پیشرو در پاکستان منع کند.

او همچنان نسبت به شرایط جاری در پاکستان ابراز نگرانی کرده و گفته است: ” من به طور فزاینده ای نگران پاکستان هستم.”

نماینده پیشین امریکا برای صلح افغانستان همچنان گفته چنانچه اقدامات یاد شده انجام شود، حمایت‌های بین المللی از پاکستان بیشتر ازین کاهش خواهد یافت و “دو قطبی شدن سیاسی و خشونت احتمالا افزایش خواهد یافت.”

آقای خلیلزاد همزمان در این رشته توییت اما ابراز امیدواری کرده است که رهبران سیاسی پاکستان از سیاست‌های کوچک و مخربی که منافع ملی را در این کشور تضعیف می‌کند، خود داری کنند.

این مقام پیشین امریکایی همچنان گفته که امیدوار است ستره محکمه پاکستان از اشتراک در بازی‌های که سبب تضعیف منافع ملی در این کشور می‌شود، خود داری کند.

گفتنی است که در پی درگیر شدن هواداران عمران خان و پولیس این کشور در محل اقامت او در لاهور، آقای خان به محکمه حاضر شد و محکمه هنوز حکمش را در قبال آقای خان اعلان نکرده و وی را زیر نظر دارد.