رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده‌اند که رهبر کوریای شمالی به ارتش و نیروی اتمی این کشور دستور داده تا آماده‌ی انجام حملات هسته‌ای در هر زمان ممکن باشند.

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه، بیست‌ونهم حوت به نقل از رسانه دولتی کوریای شمالی گزارش داده که کیم جونگ اون، رهبر این کشور «از نیروی اتمی کشور (کوریای شمالی) خواسته تا برای بازداری از جنگ، آماده‌ي انجام حملات هسته‌ای در هر زمان باشد.»

او در حالی کشورهای امریکا و کوریای جنوبی را با دستور آماده‌باش حملات هسته‌ای هشدار می‌دهد که اخیرا این دو کشور مانورهای نظامی مشترک تحت نام «سپر آزادی» برگزار کردند و در جریان این تمرینات نظامی، موشک‌های نیز از سوی کوریای شمالی پرتاب شد.

پیونگ یانگ نیز در پاسخ به این تمرینات نظامی که آنرا تهدیدی بر علیه خود محاسبه کرده، دست به آزمایش چندین موشک زده بود. یکی از موشک‌های پرتاب شده از سوی کوریای شمالی از نوع قاره‌پیما با قابلیت هدف قرار دادن خاک امریکا گفته شده است که هنگام آزمایش حدود ۱۷ دقیقه را در حال پرواز بوده است.

رهبر کوریای شمالی در جریان نظارت بر آزمایش این موشک بالستیک گفته که «نیروهای اتمی کوریای شمالی با آمادگی بالای جنگی خود، با قدرت جلو تحرکات و فتنه‌انگیزی‌های گستاخانه دشمن را خواهد گرفت.»

او تاکید کرده که در صورت بروز «هرگونه موقعیت ناخواسته، بدون تردیدماموریت مهم خود را انجام خواهد داد.»

همچنان رسانه‌های دولتی کوریای شمالی گزارش داده که تعداد داوطلبان برای جنگ با امریکا از ۸۰۰ هزار نفر در روز جمعه به ۱.۴ میلیون نفر در روز دوشنبه افزایش یافته است.