اسکار، معتبرترین جشنواره جوایز سینمایی جهان با اعلام فهرست برندگان، بدون فرش سرخ زیر پای هنرمندان در لاس‌انجلس برگزار شد.

اسکار که یکی از شاخص‌ترین مراسم‌های اهدای جوایز در جهان است و بزرگ‌ترین جایزه در زمینهٔ سینما می‌باشد، هر ساله برگزار می‌شود و هنرپیشه‌های پیشرو در این رقابت شناسایی و تندیس اسکار را دریافت می‌کنند.

نودوپنجمین دور اهدای جوایز اسکار برخلاف سایر دوره‌ها بدون فرش سرخ برگزار شده و اکادمی اسکار در این مورد گفته است که فرش سرخ برای نخستین بار در ۶۲ سال گذشته واقعا سرخ نیست بلکه به رنگ شامپاین است.

اکادمی جوایز (Academy Awards) که به‌طور عمومی اسکار (Oscars) نامیده می‌شود، «جایزه‌هایی برای شایستگی‌های هنری و فنی در صنعت فیلم و سینما» گفته شده که همه ساله ستارگان این بخش را با اهدای جوایز به شهرت بین‌المللی می‌رساند.

در ۹۵مین دور از اهدای این جایزه، فیلم «همه‌چیز، همه‌جا، به‌یکباره» بیشترین درخشش میان فیلم‌های برگزیده سال را داشته و توانسته که ۷ جایزه اسکار در بخش‌های مختلف را به خود اختصاص دهد.

این فیلم با کارگردانی دانیل کوان و دانیل شاینرت نامزد دریافت ۱۱ جایزه بود اما ۷ جایزه در بخش‌های مختلف از جمله بهترین کارگردانی و بهترین فیلم‌نامه را دریافت کردند.

میشل یئو، بازیگر فیلم «همه‌چیز، همه‌جا، به‌یکباره» در بخش بهترین بازیگر زن درخشید و جایزه این بخش را به خود اختصاص داد و او اولین زن آسیایی (مالزیایی) است که این جایزه را دریافت کرده است.

رسانه‌های خارجی در مورد درخشش فوق‌العاده فیلم «همه‌چیز، همه‌جا، به‌یکباره» تیتر زده‌اند که این فیلم جوایز اسکار را «درو» کرد.

سارا پلی، هنرپیشه و کارگردان شناخته‌شده‌ی کانادایی نیز بخاطر کارگردانی فیلم «حرف‌های زنانه» جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد.

فیلم «پسرک، موش کور، روباه و اسf» به عنوان بهترین انیمشن جایزه این بخش را در جشنواره اسکار ۲۰۲۳ به خود اختصاص داد و فیلم آر آر آر هندی در بخش بهترین موسیقی، جایزه این بخش از اسکار را دریافت کرد.

فیلم در «در جبهه غرب خبری نیست» که پیشتر در سایر جشنواره‌ها نیز درخشیده بود جایزه بهترین طراحی صحنه و موسیقی متن و همچنان جایزه بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلم‌برداری را نیز دریافت کرد.