فدراسیون فوتبال افغانستان اعلام کرده است که تلاش می‌کنند تا تیم فوتبال بانوان افغانستان در خارج از کشور را دوباره احیا کنند.

سخنگوی این فدراسیون گفته که در حال حاضر فورم درخواستی آنلاین را همگانی کرده‌اند تا دختران فوتبالیست حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای افغانستان را جذب کنند.

معروف مشعوف سخنگوی فدراسیون فوتبال افغانستان به رسانه‌های داخلی گفته که «از تمام بانوان فوتبالیست ، چه کسانی که سابقه عضویت تیم ملی را دارند و چه بازیکنانی که (بیرون از افغانستان) به صورت آماتور، نیمه حرفهای و حرفه ای مشغول بازی فوتبال اند و معلومات خود را با ما شریک می سازند، به یک کمپ انتخابی دعوت می کنیم.»

گفتنی است که تیم‌های ورزشی زنان به شمول تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان بعد از روی‌کار آمدن امارت اسلامی از هم پاشید و اعضای این تیم اکنون در بیرون از افغانستان یا در داخل کشور بدون تمرینات ورزشی به سر می‌برند.

امارت اسلامی با ورزش کردن زنان مشکل دارد و بارها اعلام کرده‌اند که زنان اجازه‌ی ورزش کردن ندارند و اخیرا باشگاه‌های ورزشی را نیز به روی زنان مسدود کرده‌اند.

در همین حال نظر محمد مطمئن، رییس کمیته المپیک امارت اسلامی در واکنش به احیای تیم ملی فوتبال بانوان در صفحه تویترش نوشته که «شایعات درباره فدراسیون فوتبال افغانستان درست نیست، رسانه‌ها باید اخبار دقیق را منتشر کنند.»

آقای مشعوف گفته که فرایند احیای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان از حمایت و پشتیبانی فیفا برخرودار است و آنرا یک گام مثبت در سال ۲۰۲۳ عنوان کرده است.