رسانه‌ها پاکستان گزارش داده‌اند که در حمله مهاجمان مسلح در ایالت خیبرپشتون‌خواه در شمال غرب آن کشور، سه منسوب پولیس کشته شدند.

به گزارش روزنامه پاکستان تودی، تحریک طالبان پاکستان مسوولیت این حمله را پذیرفته است. مقام‌ها در ایالت خیبر پختونخوا گفته‌اند «این حادثه بسیار غم‌انگیز است.»

گروه «تحریک طالبان پاکستان» در گذشته نیز بر نیروهای امنیتی پاکستان حملاتی را انجام داده است.

پیش‌تر طالبان پاکستانی به تاریخ هفتم قوس آتش‌بس شکنندی را که در ماه جون به میانجی‌گری امارت اسلامی افغانستان با حکومت پاکستان عقد کرده بودند، لغو کردند.

این گروه با نشر اعلامیه‌ای به جنگجویان خویش دستور داده بود تا در سراسر پاکستان حملات را راه اندازی کنند.

در اعلامیۀ این گروه آمده بود: «در حالی که عملیات‌ نظامی علیه مجاهدین در ساحات مختلف ادامه دارد… پس به شما امر می‌شود تا در سراسر کشور هرجاییکه می‌توانید حملات خویش را انجام دهید.»

در این اواخر، حملات بر نظامیان پاکستانی و عملیات نیروهای پاکستانی علیه تندروان افزایش یافته بود.

وزیرستان شمالی و ساحات اطراف آن تا عملیات گستردۀ نظامی سال ۲۰۱۴ برای سالیان متمادی پناهگاه امن تندروان بود. اردوی پاکستان گفته بود که این ساحه را از وجود تندروان پاکسازی کرده است، اما هنوز هم حملات پراکنده از این ساحه راه اندازی می‌شود.

پاکستان ادعا می‌کند که طالبان پاکستانی در داخل افغانستان پناهگاه دارند و به همین دلیل حملاتی را از داخل خاک افغانستان بر ضد آن کشور راه اندازی می‌کنند.

قبل بر این، حکومت پیشین افغانستان همواره اسلام‌آباد را به آموزش، تمویل و تجهیز تندروانی متهم می‌کرد که در افغانستان دست به اعمال تروریستی می‌زدند، اما اسلام‌آباد همواره این اتهامات را رد کرده است.