دهمین نشست امنیتی هرات که برای دو روز تنظیم شده بود با تاکید بر رعایت بی‌قید و شرط حقوق بشر، مبارزه با تروریسم و ایجاد نظام سیاسی فراگیر به پایان می‌رسد.

احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی در دومین روز نشست کنفرانس امنیتی هرات سخنرانی کرد و گفت که نظام‌های استبدادی دوام نمی‌آورد.

آقای مسعود روز چهارشنبه، نهم قوس در پایان نشست دو روزه کنفرانس امنیتی هرات در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان سخنرانی کرد و به پرسش‌های مخاطبان پاسخ داد.

رهبر جبهه مقاومت ملی ضمن صحبت‌هایش گفت که افغانستان برای مردم این کشور در حال حاضر به یک زندان تبدیل شده است. به گفته‌ی او، مردم افغانستان لایق زندگی بهتر هستند.

آقای مسعود از رهبران “امارت اسلامی” خواست تا آنچه را که ادعا می‌کنند در عمل نیز به اثبات برسانند. او افزود که اگر حاکمان کنونی افغانستان خود را نماینده گان مردم می‌دانند پس از انتخابات با نظارات جامعه جهانی ترسی نداشته باشند.

احمد مسعود که پس از ۱۵ اگست ۲۰۲۱ جبهه مقاومت ملی را تاسیس کرد، در سخنرانی‌اش گفت که نظام‌های استبدادی دوام نمی‌آورند.

در بخش پرسش و پاسخ نیز رهبر جبهه مقاومت در مورد اعتراضات زنان و ایستادگی زنان و دختران در افغانستان گفت که الگوی مقاومت آنان، برگرفته شده از مبارزه‌ی زنان است. به گفته آقای مسعود، مبارزه‌ی زنان در افغانستان الهام‌بخش است.

نشست دو روزه کنفرانس امنیتی هرات روز سه‌شنبه، هشتم قوس به ابتکار انستیتوت مطالعات استراتژیک افغانستان براگزار شد.

در این نشست بیش از ۱۲۰ تن از نخبگان سیاسی، اساتید دانشگاه‌ها، پژوهشگران و نمایندگانی از کشورهای مختلف حضور داشتند و سخنرانی کردند.