به دنبال نشر گزارش‌هایی مبنی بر تحقیر مهاجران افغان از سوی پولیس پاکستان، عبیدالرحمن نظامانی، سفیر این کشور در کابل با سرپرست وزارت مهاجرین حکومت طالبان دیدار کرده و گفته است که عاملان این بدرفتاری دشمنان دو کشور اند.

تلویزیون ملی که تحت کنترل حکومت طالبان است امروز دوشنبه، بیست‌وسوم عقرب گزارش داده که سرپرست وزارت مهاجرین طالبان در این دیدار به سفیر پاکستان گفته که «بدرفتاری با مهاجرین افغان عامل جریحه‌دارشدن روابط دوکشور است.»

در این گزارش به نقل از سرپرست وزارت مهاجرین طالبان همچنان آمده است که «برای حل مشکلات مهاجرین افغان در پاکستان باید سهولت‌های لازم فراهم شود.»

این درحالی است که گزارش‌ها از پاکستان نشان می‌دهد که پلیس این کشور نزدیک به ۱۰۰۰ تن از مهاجران افغانستان را در ایالت سند این کشور با ریسمان به هم بسته و بازداشت کرده‌اند.

همچنان گزارش‌ها نشان می‌دهد که پولیس مرزی پاکستان یک زن افغانستان را هنگام تلاشی در مرز به روش غیراخلاقی مورد آزار و اذیت قرار داده است.

گفتنی است که طبق آخرین اظهارات عبدالمطلب حقانی، سخنگوی وزارت مهاجرین طالبان، نزدیک به ۴۰۰ تن از مهاجران افغان‌ که از سوی پلیس پاکستان بازداشت شده بودند، آزاد و به افغانستان بازگردانده شده‌اند.

به گفته‌ی او پولیس ایالت سند پاکستان حدود ۱۰۰۰ شهروند افغانستان را در ایالت سند پاکستان بازداشت و با آنان که در میان‌شان زنان و کودکان نیز شامل اند را اذیت کرده‌اند.