گزارش‌ها از ولسوالی حصه دوم بهسود ولایت میدان وردک حاکی‌ است که نیروهای حکومت طالبان طی روزهای گذشته دست‌کم ۲۰ خانواده را مجبور به کوچ اجباری کرده و شماری از ساکنان محل را باخود برده‌اند.

بربنیاد گزارش‌ها، نیروهای حکومت طالبان طی روزهای گذشته به مناطق “تکه‌تو” و “آبلیس” ولسوالی حصه دوم بهسود به ظن اینکه در آنجا مردم مسلح شده‌اند هجوم آورده و در لحظات نخستین یک خانه را با شلیک گلوله منهدم کرده و چند خانه‌ی دیگر را به آتش کشیده‌اند.

یکی از ساکنان محل امروز دوشنبه، دوم عقرب به خامه پرس گفت که نیروهای حکومت طالبان با اسکواتور برخی از خانه‌ها را تخریب کرده و زمین‌های اطراف خانه‌ها را نیز در جستجوی سلاح زیر و رو کرده است.

او گزارش‌ها مبنی بر کوچ دست‌کم ۲۰ خانواده را تایید می‌کند و می‌گوید که یک نفر نیز از سوی نیروهای حکومت طالبان کشته شده است.

برخی از رسانه‌های داخلی به نقل از منابع آگاه در بهسود گزارش داده‌اند که دست‌کم ۱۰ نفر ناپدید شده است و از سرنوشت آنان خبری در دست نیست.

محمد حسین فیاض در توییتر خود نوشته که “‏در بهسود، طالبان بالای یک خانواده، هجوم آورده‌اند. موسی فرزند خانواده تسلیم طالبان نمی‌شود. تا نصف شب مقاومت می‌کند و در نهایت شهید می‌شود. دو تن از طالبان کشته شده‌ و چند تنی هم زخمی دارند.”

مهدی راسخ، عضو پیشین مجلس نمایندگان نیز در توییتر خود کشته شدن یک نفر در نتیجه لشکرکشی طالبان به این ولایت را تایید کرده است. به گفته‌ی او طالبان در نتیجه‌ی مقاومت مردم محل متحمل تلفات شده‌اند.

پیش از این در برخی از نقاط دیگر افغانستان نیز طالبان مردم و خانواده های ساکن در محل را مجبور به کوچ اجباری کرده بودند. شمار خانواده‌هایی که در تخار بیجا شده‌اند به ده‌ها خانواده می‌رسد.