منطقه‌ی هزاره‌نشین غرب شهر کابل صبح امروز گواه انفجار مرگ‌بار بود، مسوولان حکومت طالبان در واکنش به انفجار گفته است که این انفجار را شدیدا تقبیح می‌کنند.

این انفجار صبح امروز جمعه، هشتم میزان در مرکز آموزشی کاج منطقه ایستگاه نقاش از مربوطات حوزۀ سیزدهم امنیتی کابل به وقوع پیوست که در اثر آن ۱۹ دانش‌آموزش جان باخته ۲۷ تن دیگر زخمی شدند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی حکومت طالبان گفته است که حکومت آنها حمله‌ی امروز بر یک مرکز آموزشی (کورس کاج) در حوزه‌ی سیزدهم شهر کابل را وحشت بزرگ می‌داند و آن را شدیداً تقبیح می‌کند.

مجاهد تاکید کرده که «در راستای دریافت و مجازات عاملین جنایت‌کار این رویداد اقدامات لازم صورت می‌گیرد.»

کرن دیکر، کاردار سفارت امریکا برای افغانستان، در تویتی گفته است: «ایالات متحده حمله امروز را که در مرکز عالی آموزشی کاج رخ داد، به شدت محکوم می‌کند.

هدف قرار دادن صنف درسی پر از دانش‌آموزان که مصروف امتحان باشند، یک عمل شرم‌آور است. همه دانش‌آموزان باید بتوانند تا در یک فضای آرام و بدون ترس و هراس به تحصیل خویش ادامه دهند.»

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی در دولت پیشین، انفجار امروز در مرکز آموزشی «کاج » را محکوم کرده‌ و افزوده است که این «کشتار قساوت‌بار کار دشمنان صلح و پیشرفت کشور» است.

مسوولیت این حمله را نیز تاکنون کسی بر عهده نگرفته است.

این درحالی است که پیش از این مسئولیت حمله بر مراکز آموزشی در غرب کابل را گروه داعش بر عهده گرفته است.