وزارت دفاع ایالات متحده امریکا اعتراف کرد که در سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۲ غیرنظامی در حملات آنها در افغانستان کشته‌ شده‌اند.

بربنیاد گزارش‌ پنتاگون که روز سه‌شنبه، ۲۷ سپتامبر نشر شده، در اثر عملیات نظامی امریکا ۱۲ غیرنظامی در افغانستان کشته‌ و ۵ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

در این گزارش همچنان آمده است که تمام این کشتار در افغانستان رخ داده. یکی از این حملات تاریخ ۲۹ اگست سال ۲۰۲۱ را نشان می‌دهد که دست‌کم ۱۰ نفر از اعضای خانواده زمری احمدی کشته شدند.

در جریان هیاهوی تخلیه و هجوم افراد به میدان هوایی کابل، امریکا حملات راکتی انجام داد که گمان می‌کردند یک هدف مربوط به داعش را شناسایی کرده‌اند ولی بعدها معلوم شد که همه غیرنظامی به شمول کودکان در این حمله کشته شدند.

به تاریخ ۸ مارچ ۲۰۲۱ نیز یک غیرنظامی در ولایت هرات، به ۱۱ اگست همان سال یک غیرنظامی در قندهار بر اثر حملات هوایی امریکا کشته شدند.

در جریان سال‌های گذشته که حملات هوایی امریکا با استفاده از هواپیماهای بی‌سرنشین افزایش یافته، هم سطح با آن تلفات غیرنظامیان نیز شدیدا افزایش یافته است. در مستند نقطه‌ی عطف میزان این تلفات بعد از ریاست‌جمهوری اوباما هزاران نفر گزارش شده است.

اما از سال ۲۰۱۸ میلادی به بعد پنتاگون ملزم است تا سالانه گزارش تلفات غیرنظامی را گزارش دهد. بخشی از این گزارش در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد و بخش دیگر سری است.