رسانه‌های ایرانی به نقل از مسوولان امنیتی این کشور گزارش داده‌اند که بیش از ۱۲۰۰ نفر در پیوند به اعتراضات اخیر شناسایی و تعدادی از آنها بازداشت شده‌اند.

این اعتراضات که نهمین روز خود را پشت سر می‌گذارد با مرگ مهسا امینی در بازداشت پولیس اخلاقی این کشور کلید خورد و دامنه‌های آن تاکنون از مرزهای این کشور فراتر رفته و با موجی از همبستگی‌های جهانی همراه شده است.

رسانه‌ی تسنیم ایران به نقل از مقام آگاه امنیتی گزارش داده است که بیش از ۱۲۰۰ تن در پیوند به این اعتراضات شناسایی و تعدادی از آنها بازداشت شده‌اند. پیش از این گزارش شده بود که حدود ۷۳۹ تن به شمول ۶۰ زن در شمال ایران به جرم اشتراک در اعتراضات ضد دولت بازداشت شده‌اند.

همزمان با این انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران از بازداشت دست‌کم ۱۰ روزنامه‌نگار در پیوند به اعتراضات خبر داده است.

اعتراض علیه جمهوری اسلامی ایران در حالی پیاپی و همه‌روزه ادامه داشته است که اخیرا صدها تن در صف مقابل معترضان به مرگ مهسا امینی به حمایت از جمهوری اسلامی شعار داده‌اند.

تعداد کشته شده‌گان از رسانه‌های منسوب به رژیم ایران ۳۵ نفر اعلام شده اما رسانه‌های بین‌المللی از جمله خبرگزاری فرانسه آمار کشته‌شده‌گان را بیش از ۵۰ نفر اعلام کرده است.

در افغانستان نیز بسیاری از شاعران، روزنامه‌نگاران و نویسندگان جوان از قیام مردم ایران علیه دولت اسلامی این کشور اعلام حمایت کرده‌اند.

در بیانیه‌ی که از سوی این جمعی از شاعران، نویسندگان و روزنامه‌نگاران افغانستان منتشر شده آمده است که تنها راه رهایی مبارزه است.