وزرات دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی حکومت طالبان می‌گوید که سیلاب‌ها طی یک هفته اخیر جان ۱۰۴ نفر را گرفته، بیش از ۱۰۰ نفر ناپدید شده و ده‌ها زخمی برجای گذاشته است.

شریف‌الدین مسلم، معین این وزارت شام روز سه‌شنبه، بیست‌وپنجم اسد در پیامی به رسانه‌ها گفته است که طی یک هفته‌ی اخیر در ولایت‌های پروان، ننگرهار، غزنی و کاپیسا سیلاب‌های مرگباری جاری شده که در نتیجه آن ۴۳ تن جان باخته و ۱۱۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.

بربنیاد آمار این وزارت، ۶۱ نفر دیگر نیز در برخی از ولایت‌های دیگر بر اثر سرازیر شدن سیلاب جان خود را از دست داده‌اند و ده‌ها نفر زخمی شده‌اند.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی پیش از این گفته بود که طی یک هفته‌ی اخیر، بر اثر جاری شدن سیلاب در ۷ ولایت ۶۱ تن جان باخته‌اند.

بربنیاد آمار این وزارت، ۲۹ نفر در پروان، ۵ نفر در کاپیسا، ۹ نفر در پکتیا، ۴ نفر در ننگرهار، ۵ نفر در غزنی و ۴ نفر در لوگر از اثر سرازیر شدن سیلاب جان خود را از دست داده‌اند.

بر علاوه‌ی تلفات انسانی ناشی از جاری شدن سیلاب، تخریب صدها خانه، هزاران جریب زمین زراعتی، صدها راس مواشی و چندین کلیومتر راه‌های مواصلاتی نیز گزارش شده است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی می‌گوید که در حال رسیدگی به آسیب‌دیدگان است.