دانشجویان دانشگاه پلی‌تخنیک کابل می‌گویند که طالبان بخاطر برگزاری «لوی جرگه» از آنان خواسته که خوابگاه این این دانشگاه را تخلیه کنند و برنامه‌های درسی نیز تا یک هفته دیگر تعطیل شده است.

ریاست عمومی دانشگاه پلی‌تخنیک کابل با نشر اعلامیه‌ای گفته است که سر از «روز یک‌شنبه، پنجم سرطان الی روز یک‌شنبه هفته آینده، دوازدهم سرطان» بخاطر برگزاری لوی جرگه دروس این دانشگاه تعطیل می‌باشد.

طبق گفته‌های دانشجویان، مسوولان دانشگاه به آنان یک روز وقت داده تا وسایل‌شان را از خوابگاه خارج کنند.

طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته اند و از تاریخ دقیق برگزاری لوی جرگه نیز اطلاعاتی در دست نیست.

این در حالی است که برخی از دانشجویان دانشگاه نگران امتحان اند. آنان می‌گویند که در برنامه‌های درسی سال جاری با کمبود استاد روبرو بوده‌اند و اکنون نیز در جریان امحانات میان ترم قرار دارند.

برخی دیگر از دانش‌جویان نسبت به این رخصتی ناگهانی در شبکه‌های اجتماعی اعتراض کرده و گفته‌اند در سال جاری هیچ یک از برنامه‌های آنان مثل سال‌های قبل منظم و با برنامه نبوده است.

برخی از رسانه‌های داخلی به نقل از منابع‌شان گزارش داده‌اند که شرکت‌کننده‌گان «لوی جرگه» طالبان قرار است در خوابگاه دانشجویان مستقر شوند.

چون این رخصتی یک هفته اعلان شده است انتظار می‌رود که لوی جرگه نیز در جریان هفته‌ی پیش رو برگزار شود.

طالبان قبلا نیز از برگزاری لوی جرگه خبر داده بودند اما سخنگوی عمومی این گروه گفته بود که نامی برای این جلسه انتخاب نکرده اند.