جمعه دسامبر 14, 2018

سیاف: حکومت در سیاستش تک روی و بی راه روی می کند

نوشته شده توسط رویین رهنوش - پ قوس ۱۶ ۱۳۹۶, ۱:۲۳ ب.ظ

عبدالرب رسول سیاف، رهبر حزب دعوت اسلامی و یکی از چهره‌های پر نفوذ سیاسی و جهادی در افغانستان، ام‌روز( پنج‌شنبه، ۱۶ قوس) در نشتی در کابل به شدت از تک‌روی‌ها و بی‌راه‌روی‌های سران حکومت انتقاد کرده و نارضایتی خود را در این قسمت اعلام کرد.

آقای سیاف این سخنان را در نشست بزرگان تنظیم دعوت سیاسی مطرح کرده و افزود که برای کسب قدرت و شهرت و ایجاد درد سر برای کشور، هیچ‌گاهی نخواسته‌است که در بین مجاهدین مجادله نماید.

این چهرۀ مطرح سیاسی گفت که تا هنوز بالای خون و جهادی معامله نکرده و پس از این هم نخواهد کرد و در مورد ادعاهای صورت گرفته مبنی بر غصب زمین‌های دولتی از سوی اعضای تنظیم دعوت اسلامی گفت که تا هنوز نه خودش و نه اعضای حزبش، هیچ زمینی را غصب نکرده و حاضر اند که در این مورد پاسخ‌گو باشند.

وی در این نشست گفت که به شدت از تک‌روی‎‌ها، بی‌راه‌روی‌ها، بی‌برنامه‌گی‌ها، عدم قبول پیش‌نهادی اصلاحی، عدم شنوایی دولت، ناراضی است و علاوه کرد که با وجود این‌همه هم، حکومت را قبول کرده‌ تا این ملک به سوی حکومت ملک‌اطوایفی سوق داده نشود.

آقای سیاف خاطر نشان ساخت که حکومت از دست او وهم‌تیم‌هایش هرگز خراب نخواهد شد و اظهار کرد که خدا کند که از دست سران دولت خراب نشود.

این رهبر جهادی نیز در مورد کسانی که مجاهدین را قاتل و یا هم غاصب خطاب می‌نمایند، افزود که مجاهدین هرگز آدم‌کش و غاصب نبوده و در کل مردم‌های نیک اند که برای رهایی این کشور جهاد کرده و اگر قاتل هم اند، قاتل دشمنان کشور بوده‌اند.

وی در بخش دیگر از سخنان از برگزار نشدن انتخابات‌های آیندۀ در زمان معین هشدار داد وافزود که اگر این پروسه در زمان تعیین شده آن راه‌اندازی نشود، مطمینا کشور به سوی یک بحران جدید خواهد رفت.

وی گفت که دولت تا هنوز هیچ اقدام عملی را در قسمت برگزاری انتخابات انجام نه داده و از ناظرین خارجی در پروسه‌های انتخاباتی خواست تا استقلالیت شان را در پروسۀ ملی در کشور مد نظر داشته باشند.

وی یک بار دیگر گروه هراس‌افگن به شمول طالبان برای پیوستن به پروسۀ صلح فراخواند و افزود باید این گروه به پروسۀ گفت‌وگو با دولت افغانستان یک‌جا شوند و تاکید کرد که او و هم‌قطارانش به طور جدی با شورای عالی صلح هم‌کاری خواهند کرد.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement