سه‌شنبه دسامبر 11, 2018

ارتش امریکا ویدیویی از حمله بالای فرماندۀ قطعۀ سری طالبان را به نشر رسانید

نوشته شده توسط رویین رهنوش - چ قوس ۱۵ ۱۳۹۶, ۲:۱۵ ب.ظ

فرمان‌دهی نیروهای امریکایی در افغانستان ویدیویی از یک عملیات هوایی علیه یک قطعۀ سری گروه طالبان را به نشر رسانید.

در ویدیوی منتشرشده دیده می‌شود که موتری در یک مسیر روان است که هدف حملۀ هوایی قرار می‌گیرد و از مسیر منحرف گردیده نابود می‌شود.

ارتش امریکا می‌گوید که این حمله بالای فرمان‌دۀ یک قطعۀ سری طالبان در اول ماه دسامبر در ولسوالی موساقلعۀ هلمند انجام شده‌است.

به گفتۀ ارتش امریکا، در این حمله فرمان‌دۀ قطعۀ سری گروه طالبان به نام شاه ولی مشهور به حاجی ناصر، معاونش و شماری از افراد دیگرشان کشته شده‌اند.

در همین حال روز گذشته در یک خبرنامۀ ولایت هلمند نیز گفته شده که در ولسوالی موساقلعۀ ولایت هلمند معاون والی نام‌نهاد طالبان و مسؤول کمیسیون امور نظامی آنان برای آن ولایت به نام ملا شاه ولی مشهور به ملا ناصر در یک حملۀ هوایی با سه هم‌کارش کشته شده‌اند.

در خبرنامۀ ولایت هلمند گفته شده ملا ناصر آن مسؤول طالبان بود که در ضمن طراحی حمله‌های زمینی، سرگرم غصب زمین‌های دولتی نیز بود.

البته ریاست عمومی امنیت ملی نیز روز گذشته از کشته‌شدن ملا شاه ولی و افرادش در ولایت هلمند خبر داده گفت که این عضو طالبان نه تنها در هلمند که در برخی دیگر از ولایت‌های جنوبی نیز فعالیت داشت.

در چند هفتۀ اخیر نیروهای امریکایی حمله‌های زیادی را علیه گروه طالبان و هم‌چنان بالای کارخانه‌های مواد مخدر در ولایت هلمند انجام داده‌اند.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement