چهارشنبه دسامبر 19, 2018

یک مقام ارشد سازمان ملل به کوریایی شمالی سفر کرد

نوشته شده توسط خامه پرس - س قوس ۱۴ ۱۳۹۶, ۳:۴۱ ب.ظ

به دنبال آزمایش‌های موشکی جدید و افزایش تنش‌ها میان کوریایی شمالی و ایالات متحده امریکا، یک مقام ارشد سازمان ملل متحد به پیونگ‌یانگ سفر کرده‌است.

به نقل از رسانه‌های خارجی، جفری فلتمن، معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد، ام‌روز( سه‌‎شنبه، ۱۴ قوس) به کوریایی شمالی سفر کرده و قرارست پس از آن به چین برود.

هدف از این سفر معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد، گفت‌وگو با مقام‌های کوریایی شمالی و منافع مشترک و و هم‌چنان نگرانی سازمانش از آن کشور گفته شده‌است.

این سفر درحالی مطرح می‌شود که پیونگ‌یانگ چندی قبل از نماینده‌گان سازمان ملل برای گفت‌وگوی سیاسی دعوت کرده بوده‌اند.

باید خاطر نشان کهاین برای اولین‌بارست که یکی از ارشدترین مقام سازمان ملل متحد پس از حدود ۷ سال به کوریایی شمالی سفر می‌کند.

از سوی‌هم، وزارت خارجۀ امریکا در واکنش به این سفر یک مقام سازمان ملل به کوریایی شمالی گفته که کشورش این سفر او آگاه بود؛ اما واشنگتن بر افزایش فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی بر کوریایی تاکید کرده‌است.

امریکا گفته که سازمان ملل باید فشارهای خود را بالای پیونگ یانگ افزایش دهد تا این کشور متقاعد گردد که از توسعۀ برنامه‌های سلاح‎‌های هسته‌یی و موشکی خود دست بردارند.

امریکا علاوه کرده که کشورش هرچند به دنبال یافتن راه‌حل دیپلماتیک و صلح‌آمیز با کوریایی شمالی‌ست اما افزود که آن کشور هیچ تمایلی به مذاکرات ندارد.

قبل از این اما، دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا، پس از افزایش‌ها موشک‌های کوریایی شمالی گفته بود که تمام گزینۀ نظامی در برابر پیونگ‌یانگ روی میز قرار دارد.

قابل ذکر است که کوریایی شمالی درحال‌حاضر به موشک‌های دست پیدا کرده‎‌ که می‌توانند پایتخت ایالات متحده امریکا را هدف قرار دهد.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement