دوشنبه دسامبر 17, 2018

هشدار تند رییس استخبارات امریکا به پاکستان

نوشته شده توسط خامه پرس - د قوس ۱۳ ۱۳۹۶, ۱۱:۲۸ ق.ظ

مایک پمپیو، رییس ادارۀ استخبارات ایالات متحده امریکا از بهر موجودیت پناه‌گاه‌های ترویستان در خاک پاکستان، به اسلام‌آباد هشدار داده‌است.

آقای پمپیو که در نشستی در ایالات کالیفورنیا امریکا سخن می‌زد به خبرنگاران گفت که وزیر دفاع کشورش، ام‌ورز( دوشنبه، ۱۳ قوس) به پاکستان می‌رود؛ تا وعدۀ آن کشور را در بخش تطبیق استراتیژی جدید رییس جمهور ترامپ، به دست بیاورد.

رییس ادارۀ استخبارات امریکا می‌گوید که بخش مهم راه‌برد تازۀ، نابودی لانه‌های امن تروریستان در خاک پاکستان‌است که ماموریت امریکا را در افغانستان، در بخش مبارزه با هراس‌افگنی به خطر مواجه کرده‌است.

آقای پمپیو به اسلام‌آباد هشدار داده که اگر نابوی پناه‌گاه‌های تروریستان توسط آن کشور صورت نگیرد، امریکا به خاطر از بین بردن آن در خاک پاکستان از تمام قوت خود استفاده خواهد کرد.

این سخنان یکی از مقام‌های امریکایی درحالی مطرح می‌شود که دونالد ترامپ، رییس جمهور آن کشور درماه آگست سال جاری، راه‌بردش را در قبال افغانستان و کشورهای آسیایی جنوبی اعلام کرد.

هرچند از اعلام راه‌برد تازه بیش از چهار ماه می‌گذرد؛ اما شهروندان افغان تا به حال شاهد بهبود اوضاع امنیتی در کشور نبوده و پاکستان نیز دست به اقدام عملی به‌خاطر از بین لانه‌های ترویستان در خاکش نزده‌است.

پاکستان کشوری‌ست که از زمان حکومت پسا از طالبان و تشکیل دولت جدید از سوی مقام‌های افغان‌ها، متهم به حمایت از هراس‌افگنی‌ست؛ اما رییس جمهور ترامپ نیز هنگام اعلام استراتیژی‌اش اسلام‌آباد را حمایت‌کننده تروریستان خواند.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement