دوشنبه دسامبر 17, 2018

پوتین و اسد روی آخرین تحولات در سوریه گفت و گو کردند

نوشته شده توسط رویین رهنوش - س عقرب ۳۰ ۱۳۹۶, ۲:۵۹ ب.ظ

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه با بشاراسد، رییس جمهور سوریه در دمشق دیدار کرده و هردو طرف روی آخرین تحولات به وجود آمده درآن کشور، گفت‌وگو کرده‌اند.

خبر دیدار رییسان جمهور روسیه و سوریه را کاخ کرملین نشر کرده و علاوه کرده که آقای پوتین در این دیدار تاکید کرده که باید عملیات نظامی در سوریه خاتمه و گفت‌وگوهای سیاسی آغاز گردد.

آقای پوتین گفته که هنوزهم برای شکست کامل تروریزم، راهی طولانی در پیش است، اما تاکید کرده که باید در سوریه، مذکرات سیاسی با مخالفان دولت شروع شود.

در عین حال رییس جمهور روسیه علاوه کرده که آقای اسد آمادۀ مذاکره با مخالفانش و خاتمۀ جنگ در سوریه می‌باشد.

در عین حال، رییس جمهور اسد گفته که زمانی آن رسیده تا در راستای مبارزات سیاسی گام‌ برداریم و خاطرنشان ساخته که بالای روسیه در جلوگیری از بازیگران خارجی در سوریه، حساب می‌نماید.

این درحالی‌ست که رییس جمهور ترامپ با پوتین نیز در جریان ماۀ جاری میلادی روی جنگ سوریه مذاکره کرده و کاخ کرملین گزارش داده بود که هردو طرف بر موارد برخی از موارد ختم جنگ در سوریه به توافق رسیده‌اند.

هرچند امریکا مخالف دولت می‌باشد، اما هردو طرف در دیدار شان، تاکید بر سرگیری گفت‌وگوهای صلح سوریه با اشتراک برخی از کشورهای منطقه کرده بوده‌اند.

جنگ داخلی در سوریه از سال ۲۰۱۱ بین دولت و شماری از مخالفان دولت در این کشور شروع شد که تا به حال ده‌ها هزار تن در نتیجۀ نبردها کشته، زخمی و یا هم بی‌خانمان شده‌اند.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement