سه‌شنبه دسامبر 18, 2018

نادری: وزارت شهرسازی نام مبارزه با فساد را به خود گرفته

نوشته شده توسط رازالدین برلاس - ش عقرب ۲۷ ۱۳۹۶, ۱:۳۱ ب.ظ

سید سعادت منصوری نادری، وزیر شهرسازی و مسکن می‌گوید که این وزارت در گذشته نامی خوبی نداشته‌؛ اما درسه سال گذشته نظر به تلاش‌های جدی رهبری وزارت در بخش مبارزه با فساد اداری، نامی نیکی را در بین وزارت‌خانه‌ها به خود کسب کرده‌است.

وزیر شهرسازی این سخن را در چهارمین نشست ملی شهری، ام‌روز( شنبه، ۲۷ عقرب) بیان کرد که با حضور محمد اشرف غنی، رییس جمهور، اعضای کابینه، مقام‌های دولتی و شماری از شهروندان در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود.

وزیر شهرسازی در این مراسم گفت که در چهارمین نشست ملی شهری، روی موضوعات مدیریت منابع آبی، محیط زیست، زلزله و حوادث طبیعی، اقتصاد و فرهنگ و زیربنا با اداره‌های مربوطه، نهادهای جامعۀ مدنی و شهروندان کشور بحث‌ و گفت‌وگو خواهد شد.

آقای نادری گفت که سومین نشست ملی شهری دارای دست‌آوردهای خوبی در عرصۀ پلان‌گذاری شهری، قوانین و مقررات، پلان راه‌بردی برای ولایت‌ها و در زمینۀ تهیۀ مسکن مورد نیاز کشور، داشته‌است.

او در این مراسم خاطر نشان ساخت که هنوز کمبود مسکن معیاری به شهروندان کشور یکی از چالش‌های عمدۀ دولت است، اما افزود که برای حل این مشکل، ۳۰ هزار واحد مسکونی کار شان ختم ویا هم در آیندۀ نزدیک به بهره‌برداری سپرده خواهد شد.

وزیر شهرسازی در این نشست، از شهرداران شهرهای مهترلام، قعله‌نو، گردیز، میمنه، چاریکار، قندهار، لشکرگاه و خوست به‌خاطر کارکردهای‌شان در قسمت پاکی‌ شهر، مبارزه با فساد و مبارزه با غصب زمین قدردانی کرد.

از سویی هم، محمد اشرف غنی، رییس جمهور می‌گوید، تازمانی که هر فرد خود را در مقام شهروند قرار ندهد به شهر به پاکی نخواهید رسید و افزود که این نیازمند درک درست از فرهنگ شهرنشینی در کشور است.

رییس جمهوری در بخش دیگر از سخنانش بر قابل قبول نبودن کیفیت و قیمت واحدهای مسکونی در کشور برای دولت سخن زد و گفت، باید کیفیت درساخت مسکن‌ها بالا برده شود و قیمت آن پایین آید.

او هم‌چنان خطاب به اداره‌های دولتی گفت که آنان باید در ساخت پروژه‌های ساختمانی‌شان، استفاده از تولیدات داخلی را در اولویت کاری شان قرار دهد.

آقای غنی بر متمرکز نبودن توجه دولت تنها بالای کابل، پایتخت افغانستان تاکید کرد و بیان داشت که برنامۀ میثاق شهروندی سرتاسر افغانستان را تحت پوشش قرار خواهد داد.

او خاطر نشان ساخت که سیستم شورای عالی شهرداریی کشور قابل قبول نیست و دستور داد تا تغییرات جدی در آن آید و هم‌چنان افزود که قانون شهرداری به زودی تکمیل و همه‌گانی خواهد شد.

رییس جمهور کشور از عدم فکر مدیریت منابع آب و غصب زمین در جریان سال‌های گذشته به شدت انتقاد نمود و علاوه کرد که کارهای خوبی در عرصۀ مدریت آب در سه سال گذشته صورت گرفته و زمین‌های غصب شده نیز به خزانۀ دولت برگردانیده خواهند شد.

رییس جمهور کشور در اخیر این مراسم، به سید سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی و مسکن، مدال دولتی غازی وزیر محمد اکبرخان را به پاس خدماتش در عرصه سکتور شهری اعطا کرد.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement