سه‌شنبه دسامبر 18, 2018

تراژیدی پایان کار دروازه بان افسانه یی فوتبال ایتالیا با اشک و ناامیدی

نوشته شده توسط رویین رهنوش - س عقرب ۲۳ ۱۳۹۶, ۱۰:۴۹ ق.ظ

جیانلویجی بوفون، دروازه‌بان افسانه‌یی ایتالیا پس از این که تیم ملی کشورش نتوانست به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه یابد، از بازی‌های ملی با اشک و اندوه خدا حافظی کرد.

شب گذشته تیم ملی ایتالیا در دیدار برگشت پلی‌آف جام جهانی با نتیجۀ ۰-۰ در برابر سوید متوقف شد تا با توجه به شکست ۱-۰ در بازی رفت، از راه‌یابی به جام جهانی باز ماند.

اما در این روی‌داد، خداحافظی بوفون از بازی‌های ملی نقطۀ تراژید آن بود و تاثیر بیش‌تری بر هواداران فوتبال جهان تاثیر گذاشت.

بوفون که یکی از پرافتخارترین دروازه‌بانان فوتبال در جهان به حساب می‌آید و در باش‌گاه یونتوس ایتالیا توپ می‌زند، در پایان بازی نتوانست جلو اشک‌هایش را بگیرد تا لحظات به یادماندنیی را در تاریخ فوتبال به جا گذارد.

بوفون در صورت راه‌یابی ایتالیا به جام جهانی روسیه می‌توانست به نخستین دروازه‌بانی مبدل گردد که در شش جام جهانی حضور یافته و از این حیث رکورددار شود، اما شانس با وی همراه نبود.

گفته می‌شود جیانلویجی بوفون که به زودی پا در چهل‌ساله‌گی می‌گذارد و یکی از دروازه‌بانانی‌ست که با این سن و سال هنوز در فوتبال می‌درخشد، در پایان فصل از فوتبال خداحافظی کند.

دروازه‌بان تیم ملی ایتالیا و باش‌گاه یونتوس در گفت‌گو با رای‌اسپورت از این‌که به جام جهانی راه نیافته اظهار ناامیدی کرد و آن را تنها حسرتی خواند که در دوران فوتبالش دارد.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement