چهارشنبه دسامبر 12, 2018

طبل استعفای رییس کمیسیون مستقل انتخابات از پارلمان نواخته شد

نوشته شده توسط رویین رهنوش - چ عقرب ۱۷ ۱۳۹۶, ۱۲:۲۳ ب.ظ

در حالی که نه حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات تا به حال در این مورد چیزی نگفته‌اند، برخی از اعضای مجلس نماینده‌گان می‌گویند نجیب الله احمدزی رییس کمیسیون مستقل انتخابات استعفا کرده‌است.

سید نادرشاه بحر، یکی از اعضای مجلس نماینده‌گان در نشست عمومی امروز مجلس گفت که رییس کمیسیون مستقل انتخابات از موقفش کناره‌گیری کرده‌است.

آقای بحر گفت صبح از این مطلب آگاهی یافته که اگر به خاطر کم‌کاری یا عدم موفقیت استفعا کرده کار خوبی است ولی ادعا کرده که تحت فشار رییس جمهور قرار گرفته و به خاطر رییس جمهور استفعا می‌کند.

در همین رابطه نذیر احمدزی، معاون دوم مجلس که در نبود رییس و معاون اول رهبری جلسۀ مجلس را به دوش داشت، اظهار داشت از حکومت خواهش است اگر کسی استفعا می‌کند یا به زور استفعا داده می‌شود باید در این رابطه به خانۀ ملت وضاحت داده شود.

به گفتۀ نذیر احمدزی، حکومت باید در این مورد وضاحت بدهد که به کدام دلیل تقرری و به کدام دلیل برکنار می‌کند.

معاون دوم مجلس نماینده‌گان می‌گوید شورای ملی در امور انتخابات به هیچ صورت مداخله نخواهد کرد.

اگرچه تا به حال نه آقای نجیب‌الله احمدزی در این مورد چیزی گفته و نه هم از سوی حکومت مسئلۀ استعفای او از ریاست کمیسیون مستقل انتخابات تایید شده‌است.

این در حالی‌ست که اخیرا بحث‌ها و واکنش‌های زیادی در رابطه به چگونه‌گی کار کمیسیون‌های انتخاباتی بالا گرفته و حتا شماری از طرف‌های سیاسی خواهان تغییر کمشنران کمیسیون‌ها هستند.

اگفته‌هایی از مداخلۀ حکومت در کمیسیون مستقل انتخابات تا فساد در این کمیسیون‌ها مطرح شده و با آن‌که این کمیسیون‌ها با داعیۀ اصلاحات از سوی حکومت دوباره ایجاد شدند، حالا یک‌بار دیگر کار کمیسیون‌ها زیر پرسش رفته‌است.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement