جمعه دسامبر 14, 2018

تیرباران شدن ۲۶ کشاورز توسط گروه داعش در سرپل

نوشته شده توسط رازالدین برلاس - ی اسد ۱۵ ۱۳۹۶, ۱۲:۱۳ ب.ظ

شورای ولایتی ولایت سرپل از تیرباران شدن ۲۶ کشاورز که توسط گروۀ داعش ربوده شده بوده‌اند، خبر می‌دهد.

محمد نور رحمانی، رییس شورای ولایتی سرپل در صحبت با رسانه‌ها ضمن تایید این خبر گفته‌است که افراد زیر دست شیر محمد غضنفر، یکی از فرمان‌دهان داعش در این ولایت، این کار را انجام داده‌است.

۲۶ کشاورز روستای میرزااولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل در حالی توسط اعضای گروۀ داعش تیربارن می‌شوند که به اساس اظهارات رییس شواری ولایتی میان‌جیگری به خاطر رهایی آنان وجود داشت.

او افزوده‌است که هنوز هم، از سرنوشت یک کشاورز دیگر ربوده شده، معلومات در دست‌رس نیست.

خبر کشته شدن ۲۶ کشاورر توسط اعضای گروه داعش در حالی توسط رییس شورای ولایت همه‌گانی می‌‍‌گردد که سخن‌گوی والی سرپل گفته‌است که گروه طالبان نیز پس از تصرف روستای میرزااولنگ ولسوالی صیاد این ولایت، دست به کشتار جمعی زده‌اند.

او از شمار دقیق کشته‌شده‌گان توسط اعضای گروه طالبان چیزی نمی‌گوید، اما اظهار می‌دارد که در بین جان‌باخته‌گان، کودکان و زنان نیز شامل اند.

گفتنی‌ست که گروه طالبان، در یک حمله تهاجمی روز گذشته توانستند که روستایی میرزااولنگ ولسوای صیاد ولایت سرپل را به دست بیاورند.

در عین حال شماری از باشنده‌گان این ولسوالی گفته‌اند که این روستا بدون درگیری نیروهای دولتی با گروه طالبان، به دست آنان افتاده‌است.

گفتنی‌ست که شورای ولایتی ولایت سرپل از روستا به عنوان یک منطقۀ استراتیژیک یاد کرده و گفته‌است که به دست گرفتن روستای میرزااولنگ توسط طالبان، مرکز سرپل را نیز به خطر مواجه کرده‌است.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

۱ Comment

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last
  1. من این عمل گروه جنایتکار و بیدین داعش را جداً تقبیح نموده و علاوه مینمایم که در طول تاریخ اسلام هیچ گروه ویا باندی دست به اینگونه آدمکشی دوامدار نزده اند، البته در کشور های اسلامی زیر نام دفاع از دین و آزادی مسلمانان.

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last

نظر دهید

Advertisement