سه‌شنبه دسامبر 11, 2018

کشته شدن چندین فرماندۀ خارجی و داخلی طالبان در قندز

نوشته شده توسط رازالدین برلاس - چ سرطان ۱۴ ۱۳۹۶, ۱۲:۲۱ ب.ظ

مسؤولان امنیتی در شمال‌شرق افغانستان از کشته شدن چندین فرماندۀ خارجی و داخلی هراس‌افگنان که در نبرد با نیروهای دفاعی در قندز قرار داشتند، خبر می‌دهند.

فرماندهی پولیس زون ۸۰۸ سپین‌زر با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که در ادامۀ عملیات‌های مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی به حمایت قوت‌های هوایی و توپ‌چی، ۳۸ دهشت‌افگن کشته و زخمی شده‌اند.

در یک خبرنامه این فرماندهی آمده‌است که در جریان نبردهای نیروهای دفاعی با هراس‎‌افگنان، ۲۱ تن از تروریستان کشته و ۱۷ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

به اساس خبرنامه، در بین کشته‌شده‌گان تروریستان، قاری حسن فرماندۀ قطعه سرخ گروه طالبان در قندز و قاری منصور و حکمت‌الله که از جمله فرماندهانی که شهروند تاجیکستانی طالبان هستند، نیز کشته شده‌اند.

گفتنی‌ست که در جریان این عملیات‌ها یک‌عراده رنجر، یک‌عراده سراچه، چهارعراده موتر سایکل با یک ضرب هاوان مخالفان مسلح دولت نیز از بین شده‌اند.

این فرماندهی گفته‌است که در حملۀ طالبان در ولایت قندز ۳ تن از نیروهای امنیتی نیز زخمی شده‌اند.

قابل ذکر است که گروه طالبان در جریان هفتۀ جاری بالای ساحه‌های تلوکه و قریه امرخیل ولسوالی چهاردرۀ ولایت قندز حمله‌ور شدند و تلفات زیادی را از سوی نیروهای دفاعی متقبل شده‌اند.

روز گذشته وزیر دفاع افغانستان نیز گفت که در جنگ قندز ترویستان خارجی حضور دارند و باوجود آن هم نیروهای امنیتی توانسته که شدیدترین تلفات را به طالبان در آن ولایت وارد کنند.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement