چهارشنبه دسامبر 12, 2018

واکنش حزب اسلامی حکمت یار به موقف شورای عالی ایتلاف نجات افغانستان

نوشته شده توسط رویین رهنوش - ش سرطان ۱۰ ۱۳۹۶, ۱۱:۲۸ ق.ظ

حزب اسلامی گلبدین حکمت‌یار در واکنش به اظهارات ایتلاف تازه‌تشکیل‌شده می‌گوید باید سیاست‌های تقابل خصمانه و رقابت‌های ناسالم کنار گذاشته شود.

عطا محمد نور و صلاح‌الدین ربانی رهبران حزب جمعیت اسلامی، عبدالرشید دوشتم رهبر حزب جنبش ملی و محمد محقق رهبر حزب وحدت ملی مردم افغانستان ایتلافی را زیر نام شورای عالی ایتلاف برای نجات افغانستان اعلام کردند.

این ایتلاف روز گذشته با نشر اعلامیه‌یی با تاکید به عملی‌شدن توافق‌نامۀ ایجاد دولت وحدت ملی گفتند که برای اعادۀ صلاحیت‌های معاون اول ریاست جمهوری تلاش می‌کند.

هم‌چنان در اعلامیۀ ایتلاف گفته شد که وضعیت افغانستان به خاطر قانون‌شکنی و اقدامات فراقانونی رییس جمهور و مداخله و اجراآت غیر قانونی از سوی مشاوران ریاست جمهوری در وزارت‌ها و نهادهای قانونی، به سوی هرج و مرج و پاشیده‌گی مسیر داده شده‌است.

در همین پیوند، حزب اسلامی با نشر اعلامیه‌یی می‌گوی با توجه به وضع دردناک کشور، تشدید جنگ‌ها و ناامنی‌ها و تلاش خصمانۀ دشمنان پیدا و پنهان ملت ما در راستای عمیق‌کردن بحران، باید همه احزاب سیاسی و جناح‌ها ی موثر باید دست به دست هم دهند.

در اعلامیه گفته شده که سیاست‌تقابل خصمانه، رقابت‌های ناسالم و منفی و جبهه‌گیری‌ها علیه هم‌دیگر را کنار باید گذاشته از تکرار تجارب خونین گذشته خودداری نمایند.

در اعلامیه هم‌چنان گفته شده که ادبیات جنگ، زبان تهدید، تخویف و اخطار، مبارزه‌طلبی، شعارهای خشن، تلاش برای ناامن‌سازی هرچه بیش‌تر کشور و ایجاد ترس و رعب میان مردم نباید به راه انداخته شود.

در اعلامیۀ حزب اسلامی آمده‌است ما از هر طرح و اقدامی که باعث اصلاح و تقویت نظام و تامین امنیت و عدالت در کشور باشد مجدانه و مخلصانه حمایت می‌کنم.

اما در ادامه گفته شده که از تصامیم و تلاش‌هایی که به هدف تضعیف نظام و تشدید هرج  مرج در کشور به راه می‌افتد، نه تنها حمایت نمی‌کنیم که اجازۀ چنین کاری را به کسی نمی‌دهیم.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

۱ Comment

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last
  1. به نظر من این ایتلاف ها هیچ کاری در پروسه تامین امنیت کشور نه درگذشته کرده اند و نه هم حالا میتوانند که کاری کنند در تمام کشورهای دنیا آیا شما دیده اید که کسی که خود جز حکومت باشد در مقابل همان حکومت موضی گیری کند من خو میگویم که اگر این جنابان واقعأ میخواستن که که برای افغانستان ومردم رنج دیده افغانستان خدمت کنند باید راه حل را برای بحران کنونی پیدا میکردند نه اینکه حکومت را تخریب میکردند این حکومت را کی فاسد ساخت مردم بهتر میدانند همین رهبران است که با پول همین حکومت بانک ها را پر کرده اند حالا که صلاحیت های شان را ریس جمهور محدود ساخته میخواهند که حکومت را تخریب کنندچرا چرا آیا چوکی برای شما اینقدر مهم است که بخاطرش شما حکومت را که به زحمات خودتان به پای ایستاده کردید تخریب کنید شما آقای دوستم معاون صاحب اول ریاست جمهوری آیا ظلم را که سر مردم افغانستا کردید فراموش ما میشود شما آقای محمدمحقق معاون صاحب دوم ریاست اجرایه ظلم وستم را که شما در دهه ۷۰ بالای مردم کابل بلخصوص قوم پشتون کردید آیا مردم فراموش خواهند کرد شما آقای عطامحمد نور والی صاحب ولایت بلخ جنایت که شما کردین بالای مردم هیچگاه مردم فراموش نخواهند کرد حالا آمدید که ما برای نجات افغانستان ایتلاف میکنیم لطفأ لطفأ مردم را دیگر برای امتیاز وچوکی استعمال نکنید

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last

نظر دهید

Advertisement