سه‌شنبه دسامبر 18, 2018

غنی: عربستان باید از نقشش در برقراری صلح میان دولت و مخالفان مسلح استفاده کند

نوشته شده توسط رازالدین برلاس - س جوزا ۰۲ ۱۳۹۶, ۹:۰۵ ق.ظ

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان می‌گوید، عربستان سعودی باید از نقش خود در برقراری صلح و ثبات میان دولت و مخالفان مسلح که تمایل پیوستن به پروسۀ صلح کشور دارند، استفاده کند.

رییس جمهور کشور در دیدار با ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی گفت این کشور می‌تواند نقش موثر را در برقراری صلح میان دولت افغانستان و مخالفان مسلح که خوش‌دار یک‌جا شدن به پروسۀ صلح می‌باشند، ایفا کند.

رییس جمهورکشور نشست سران کشورهای اسلامی- عربی و امریکا را یک گام نیک خوانده و ابراز امیدواری کرد که این کنفرانس بتواند فرصت صلح و ثبات را در افغانستان فراهم کند.

وی گفت که فیصلۀ این نشست در رابطه به قطع کمک‌های مالی که باعث تمویل تروریزم می‌گردد و عدم حمایت از دولت‌های حامی تروریزم، خیلی مهم است.

در این دیدار رییس جمهورکشور نیز به مشکل‌ صدور ویزه کار برای اتباع افغانستان گفت‌وگو کرد و پادشاه عربستان سعودی وعده داد که این مشکل به زودی حل خواهد گردید.

گفتنی‌ست که رییس جمهور کشور به‌خاطر اشتراک در نشست سران کشورهای اسلامی- عربی و امریکا اشتراک کرده بود که درحاشیه آن با دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا، مک‌ماستر، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، پادشاه عربستان سعودی و شماری از مقام‌های بلند رتبۀ عربی در آن نشست دیدار کرد.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement