جمعه آوریل 27, 2018

نگرانی مجلس نماینده گان از وضعیت امنیتی پس از حمله های اخیر

نوشته شده توسط خامه پرس - چ جدی ۲۲ ۱۳۹۵, ۳:۰۶ ب.ظ

parliament

پس از دو حملۀ انتحاری روز گذشته در پایتخت و دو حمله در جنوب افغانستان، مجلس نماینده‌گان یک‌بار دیگر از وضعیت امنیتی کشور اظهار نگرانی کرد و شماری از اعضای مجلس ضعف استخباراتی را دلیل اصلی این روی‌دادها می‌دانند.

غلام فاروق مجروح، یکی از اعضای مجلس نماینده‌گان امروز در نشست عمومی مجلس گفت که مشکلات اگر در ضعف استخباراتی است باید از افراد مسلکی و توان‌مند گرفته شود و اگر عدم امکانات است در آن‌صورت وقتی جان مردم در امان نیست، به جای ساختن پل و پل‌چک باید بودجۀ انکشافی در امکانات استخبارات به مصرف برسد.

رمضان بشردوست، دیگر نمایندۀ پارلمان در این نشست مسؤولیت این روی‌دادها را به دوش سران حکومت واگذار کرده و تاکید کرد که باید مطابق مادۀ ۶۹ قانون اساسی رییس جمهور و رییس اجرایی به مجلس فرا خوانده شوند.

نذیر احمد حنفی اما یادآور گردید که حمله‌های گسترده در کشور در ولایت‌های مختلف می‌رسانند که استخبارات ضعیف است و باید در مورد آن تصمیم قاطع گرفته شود.

هم‌چنان نعمت‌الله غفاری، معاون اول مجلس نماینده‌گان که در نبود رییس و معاون اول در راس مجلس حضور داشت این حمله را محکوم کرده گفت که رییس جمهور باید یک جلسۀ فوق‌العادۀ امنیتی را با حضور رییسان هردو مجلس برگزار کند.

او تاکید کرد که حوادث اخیر باعث نگرانی همه مردم شده و مسؤولین امنیتی و رییس جمهور شخصا در این زمینه باید به گونۀ عاجل اقدام کنند.

این در حالی‌ست که روز گذشته دو حملۀ انتحاری در کابل، یک حملۀ انتحاری در هلمند و یک انفجار در مهمان‌خانۀ والی قندهار رخ داد که در پی آن حدود یک و نیم صد تن به شمول نماینده‌گان پارلمان و دپلمات‌های خارجی کشته شدند.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement