جمعه ژوئن 22, 2018

پنج چهرۀ نخبه و پنج دپلمات عرب در میان کشته شده گان انفجار قندهار

نوشته شده توسط خامه پرس - چ جدی ۲۲ ۱۳۹۵, ۱۲:۰۷ ب.ظ

عبدالعلی شمس

عبدالعلی شمس

در انفجاری که شب گذشته در مهمان‌خانۀ والی قندهار در جنوب افغانستان رخ داد، پنج‌تن از چهره‌های برجسته و پنج دپلمات عرب جان‌شان را از دست داده‌اند.

عبدالعلی شمس معاون والی قندهار، داکتر نذیر یما قریشی دپلمات افغان در امریکا، شاه احمد سعید رییس امور خارجی ولایت قندهار، باز محمد جوزجانی نمایندۀ مردم در مجلس نماینده‌گان و سراج‌الدین سفری، عضو مجلس سنا از چهره‌هایی هستند که در این انفجار جان باخته‌اند.

منابع در ولایت قندهار با خودداری از افشای نام‌شان می‌گویند در این روی‌داد پنج دپلمات عربی که با سفیر امارات متحدۀ عربی به قندهار رفته بودند نیز کشته شده‌اند.

هرچند گفته شد که بیش‌تر قربانیان این حادثه سوخته‌اند و دو تن از افراد کشته‌شده در این روی‌داد به دلیل سوخته‌گی شناسایی نشده‌اند.

در این حادثه به شمول همایون عزیزی والی قندهار، جمعه الکعبی سفیر امارات متحدۀ عربی، شکیب رییس دفتر والی قندهار، محمد طاهر عبادی مستوفی قندهار، یکی از تاجران به نام حاجی صدیق و چند عرب ۱۶ نفر دیگر زخمی گردیده‌اند.

انفجار شام روز گذشته زمانی که سفیر امارات متحدۀ عربی با هم‌راهانش به خاطر گشایش یک پرورش‌گاه به قندهار رفته بود و در مهمان‌خانۀ والی حضور داشتند، صورت گرفته‌است.

گفته می‌شود ماین از پیش در یکی از مبل‌های مهمان‌خانۀ والی ولایت قندهار جاسازی شده‌است.

این روی‌داد دی‌روز در حالی رخ داد که در دو حملۀ انتحاری در کابل نزدیک به ۴۰ تن کشته و هشتاد نفر زخمی شدند و در حملۀ دیگر در ولایت هلمند هفت نفر کشته و ده تن دیگر زخمی گردیدند.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement