سه‌شنبه دسامبر 11, 2018

رییس جمهور دو قانون جدید را برای تصویب به مجلس نمایندگان فرستاد

نوشته شده توسط خامه پرس - ش ثور ۰۴ ۱۳۹۵, ۳:۲۸ ب.ظ

parliament

رییس جمهور قانون طرز استفاده از بیرق، نشان ملی و سرود ملی و قانون طرز نشر و انفاذ اسناد تقنینی را به خاطر تصویب به مجلس نماینده‌گان فرستاد.

این قانون توسط غلام نبی فراهی وزیر دولت در امور پارلمانی با حضور بصیر انور وزیر عدلیه به مجلس نماینده‌گان سپرده شد.

قانون طرز استفاده از نشان، بیرق و سرود ملی در ۹ فصل و ۴۵ ماده و قانون طرز نشر و انفاذ اسناد تقنینی در سه فصل و ۱۵ ماده آماده گردیده‌است.

وزیر عدلیه در مجلس نماینده‌گان گفت که قانون طرز استفاده از بیرق، نشان ملی و سرود ملی با احکام قانون اساسی جدید مطابقت نداشت و به همین دلیل از سر طراحی گردید.

قانون چگونه‌گی استفاده از بیرق، نشان ملی و سرود ملی در سال ۱۴۲۲ طراحی گردیده بود.

مبنا و اهداف، اندازۀ بیرق، رنگ بیرق، دسته، نشان و قطر بیرق، استفاده از بیرق در واسطۀ رییس جمهور، سفیران و دیگر مقام‌ها، منع برافراشتن بیرق و استفادۀ آن در مراسم رسمی و مسایل دیگر از موضوعاتی هستند که در فصل‌های قانون گنجانیده شده‌اند.

در همین حال شماری از نماینده‌گان انتقاد کردند که باید وضاحت داده شود قانون طرز نشر و انفاذ اسناد تقنینی چی اهمیت و چگونه بار حقوقی دارد و چی تغییراتی را در زنده‌گی مردم ایجاد می‌کند.

عبدالرؤوف ابراهیمی، رییس مجلس نماینده‌گان هم با تاکید بر اهمیت گفته‌های نماینده‌گان در زمینۀ ابهام در قانون طرز نشر و انفاذ اسناد تقنینی، به توجه جدی به این قانون از نظر ماهوی تاکید کرد.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement