سه‌شنبه دسامبر 11, 2018

مجلس شورای اسلامی ایران طرح اجرای توافق هسته یی با شش قدرت جهانی را تصویب کرد

نوشته شده توسط خامه پرس - س میزان ۲۱ ۱۳۹۴, ۱۱:۴۰ ق.ظ

1444560192579_amin khosroshahi -12طرح اجرای توافق هسته‌یی ایران با شش قدرت جهانی از سوی مجلس شورای اسلامی این کشور به تصویب رسید.

خبرگزاری ایسنای ایران گزارش می‌دهد این طرح در نخستین دستور نماینده‌گان در نشست روز سه‌شنبه(۲۱ میزان)  با ۱۶۱ رای موافق و ۵۹ رای مخالف به تصویر رسید.

در بند نخست این طرح آمده‌است که بر اساس فتوای رهبر انقلاب ایران هیچ دولتی در ایران حق تولید و به کارگیری سلاح هسته‌یی را ندارد.

در ادامۀ این بند آمده‌است که دولت موظف است سیاست خلع سلاح هسته‌یی جهانی را به گونۀ فعال دنبال کرده در تمام تلاش‌های بین المللی، حقوقی، و دپلماتیک برای نجات بشریت از خطر سلاح‌های هسته‌یی و اشاعۀ آن‌ها، از جمله از طریق ایجاد مناطق عاری از سلاح‌های کشتار جمعی، به ویژه در ایجاد ایتلاف منطقه‌یی خاور میانۀ عاری از سلاح‌های هسته‌یی« به خصوص در زمینۀ خلع سلاح هسته‌یی رژیم سهیونیستی» فعالانه مشارکت نماید.

ایسنا گزارش می‌دهد زنگ جلسۀ علنی روز سه‌شنبۀ مجلس نماینده‌گان ایران در حالی به صدا در آمد که محمد جواد ظریف، وزیر خارجۀ این کشور نیز برای بررسی جزئیات در این نشست حاضر بود.

در همین حال ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران می‌گوید تنش‌ها و اعتراض و اصرار گروهی از نماینده‌گان اصول‌گرا از اعضای «جبهۀ پایداری» در مجلس نماینده‌گان این کشور سبب شده تا وزیر خارجۀ ایران مجلس را ترک گوید.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement