چهارشنبه دسامبر 19, 2018

صدیقی: مخالفین سرکوب می شوند؛ ۵۰۰ شورشی در عملیات ذولفقار هلمند کشته شد

نوشته شده توسط خامه پرس - ی حمل ۲۳ ۱۳۹۴, ۵:۵۴ ب.ظ

n00031735-bوزارت داخلۀ افغانستان می‌گوید که مخالفان مسلح در صدد راه‌اندازی تبلیغات اند و می‌خواهند افکار عامه را زیر تاثیر قرار دهند.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی وزارت داخلۀ افغانستان روز یک‌شنبه(۲۳ حمل) در یک نشست خبری در کابل گفت که طالبان راه‌اندازی حمله‌ها و نشر زنده‌گی ملا محمد عمر، رهبر آنان می‌خواهند دست به تبلیغات زده و موجودیت وحشت‌ناک‌شان را به مردم نشان دهند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که مخالفان مسلح در ۲۰ روز نخست سال جاری به حمله‌های‌شان در بخش‌های مختلف کشور افزایش داده‌اند.

هم‌چنان گروه طالبان به تازه‌گی زنده‌گی‌نامۀ ملا محمد عمر، رهبر این گروه را در ویب‌سایت‌شان به نشر رسانیده او را به معرفی گرفتند.

آقای صدیقی گفت که مخالفان مسلح به شمول طالبان و داعش یا هر گروهی دیگر که باشند از سوی نیروهای امنیتی سرکوب خواهند شد و به اهداف‌شان نخواهند رسید.

او افزود که نیروهای امنیتی به پیش خواهند رفت و مخالفان در هر حد از هر گونه حمله‌یی که کار بگیرند، این نیروها برای‌شان پاسخ خواهند داد و گروه‌های کوچک و بزرگ شورشیان را سرکوب خواهند کرد.

عملیات ذولفقار

عملیات ذولفقار پس از حدود دوماه، سه روز پیش در ولایت هلمند پایان یافت و وزارت امور داخله پایان این عملیات را موفقانه و با دست‌آورد عنوان می‌کند.

صدیقی در این مورد گفت که این عملیات یکی از بزرگ‌ترین عملیات‌های نیروهای امنیتی بوده و در آن تلفات سنگینی به طالبان وارد شده‌است.

به گفتۀ سخن‌گوی وزارت داخله ۵۰۰ تن از شورشیان مسلح در عملیات ذولفقار در ولایت هلمند کشته شده‌اند.

صدیق صدیقی خاطنشان کرد که در این عملیات ۱۶۸۳ حلقه ماین و ۲۵۰۰ کیلوگرام مواد انفجاری کشف کشف شده و ۷۵۰ کیلوگرام تریاک، ۲۱ کیلوگرام چرس و ۱۸۰ ریموت کنترول ماین‌ و مقدار زیاد دیگر وسیله‌های هراس‌افگنانه نیز به دست آمده‌است.

سخن‌گوی وزارت داخله پیش از آغاز عملیات ذولفقار گفته بود که این عملیات به خاطر پیش‌گیری از حمله‌های احتمالی طالبان در تابستان راه‌اندازی خواهد شد.

او اکنون یادآور شد که این عملیات یک عملیات قناعت‌بخش بوده و نتیجۀ خوبی از آن به دست آمده‌است.

وزارت داخله می‌گوید که در حال حاضر ۱۲ عملیات دیگر نیروهای امنیتی نیز در بخش‌های مختلف کشور جریان دارد.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement