10260020_10153066948979717_7933224708703534173_nرییس اجرایی حکومت افغانستان می‌گوید که به زودی در مورد پناهنده‌گان افغان در پاکستان تصمیم گرفته خواهد شد.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت امروز(دوشنبه ۲۷ دلو) در نشست شورای وزیران گفت در مورد پناهنده‌گانی که تا کنون در پاکستان حضور دارند تصمیم گرفته خواهد شد.

وی خاطرنشان ساخت که هیئتی در نظر گرفته خواهد شد و پس از آن به خاطر گفت‌گو در این مورد به پاکستان خواهد رفت.

این در حالی‌ست که شهروندان پناهندۀ افغان در پاکستان از وضعیت خوبی برخوردار نیستند و شمار زیادی از آنان تا کنون در این کشور بازداشت و اخراج گردیده‌اند.

پاکستان پس از آن برخی از اقدام‌ها را با جدیت در برابر پناهنده‌گان افغان آغاز کرد که چندی‌پیش در پی حملۀ شماری از اعضای گروه تحریک طالبان پاکستانی به یک مکتب در پشاور، نزدیک به ۳۰۰ نفر دانش‌آموز کشته و زخمی شدند.

حدود دوهفته‌پیش گزارش‌هایی به نشر رسید که پاکستان بیش از ۲۰هزار پناه‌جوی افغان را مجبور کرده‌است تا این کشور را ترک گویند.

از سویی پولیس پاکستان در حال آزار و اذیت شهروندان افغان در این کشور است و گفته می‌شود روزانه در بخش‌های مختلف این کشور افغانان به خاطر نداشتن مدرک حضور در این کشور بازداشت و به زندان می‌روند.

در حال حاضر شمار زیادی از افغانان در پاکستان به سر می‌برند اما آخرین مهلت حضور پناهنده‌گان افغان در این کشور نیز پایان سال جاری میلادی در نظر گرفته شده‌است.