چهارشنبه دسامبر 12, 2018

آلمان: طالبان با تمام قدرت در پی بی‌ثباتی حکومت افغانستان اند

نوشته شده توسط رویین رهنوش - ی قوس ۲۳ ۱۳۹۳, ۱۰:۰۷ ق.ظ

وزیر دفاع آلمانوزیر دفاع آلمان می‌گوید که طالبان با تمام نیرو در پی‌ بی‌ثبات‌کردن حکومت افغانستان هستند.

اورزولا وین دیرلاین، وزیر دفاع آلمان که روز گذشته در یک سفر غیر منتظره به شمال افغانستان آمد، با مقام‌های افغان و سربازان آلمانی در ولایت بلخ دیدار کرد.

دیرلان در این جریان به رسانه‌ها گفت که طالبان با تمام نیرو در صدد بی‌ثبات‌کردن حکومت افغانستان هستند و بهتر است همه با ایستادن در کنار نیروهای امنیتی افغان، نشان دهند قادر اند پاسخ تهدیدها را بدهند.

خانم وین دیر لان هم‌چنان گفت که در مورد ظرفیت نیروهای امنیتی افغان نمی‌تواند چیزی بگوید اما در خروج نیروهای خارجی از افغانستان باید با احتیاط عمل شود.

وی افزود:” نظر به این حقیقت نمی‌توانیم بگوییم که نیروهای افغان تا چه حد موفق به تامین امنیت کشورشان خواهند بود و با چه سرعت قادر به گرفتن مسؤولیت‌های امنیتی‌شان خواهند بود”.

اما تاکید کرد که در خروج نیروهای آموزشی از افغانستان باید بدون عجله و محتاطانه عمل شود.

این گفته‌های وزیر دفاع آلمان در حالی مطرح می‌شود که ماموریت جنگی نیروهای خارجی تا پایان سال جاری در افغانستان پایان یافته و قرار است شماری از این نیروها زیر نام حمایت قاطع، تنها به آموزش و مشوره‌دهی نیروهای افغان پس از ختم این ماموریت بپردازند.

آلمان یکی از کشور‌های کمک‌کننده در یک‌دهۀ اخیر در افغانستان است و هم‌چنان نیروهای این کشور تا کنون در شمال افغانستان، در چارچوب آیساف مصروف فعالیت‌های نظامی در برابر تهدیدهای هراس‌افگنانه بودند.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement