چهارشنبه نوامبر 21, 2018

پیمان امنیتی را اشرف غنی احمدزی امضاء خواهد کرد

نوشته شده توسط رویین رهنوش - چ میزان ۰۲ ۱۳۹۳, ۱۱:۲۹ ق.ظ

us_546ناتو می‌گوید که پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن را اشرف غنی احمدزی، رییس جمهور جدید افغانستان امضاء خواهد کرد.

یک مقام ارشد ناتو، که از افشای نامش خودداری کرده به خبرگزاری رویترز گفته‌است که اشرف غنی احمدزی رییس جمهور منتخب افغانستان پس از پایان مراسم تحلیف پیمان‌های حضور نیروهای ناتو پس از سال ۲۰۱۴در افغانستان را امضاء خواهد کرد.

وی گفته‌است که ما انتظار داریم اشرف غنی احمدزی روز دوشنبه پس از مراسم تحلیف در ۲۴ساعت توافق‌نامه‌ها با امریکا و ناتو را امضاء کند.

این مقام ارشد ناتو گفته‌است که آنان روز سه‌شنبه در موقف گرفتن آماده‌گی‌ها برای مسؤولیت‌های سال آیندۀ خود در افغانستان خواهند بود.

پیمان امنیتی کابل واشنگتن، که یکی از تنش‌برانگیزترین موردها در آخر حکومت رییس جمهور کرزی بود پس از بروز اختلاف نظرهای امریکا با پیش‌شرط‌های وی در این زمینه از امضای آن سر باز زد.

اما اکنون امریکا تاکید می‌کند که این پیمان به زودی میان حکومت افغانستان و ایالات متحدۀ امریکا به امضاء خواهد رسید

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

۱ Comment

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last
  1. پیمان امنیتی میان افغانستان وایالات متحده امریکا یکی از موارد عمدۀ تنش انتخاباتی درکشور بود
    بدین معنا که امیرکاییها از شناختی که از افغانستان ومردم افغانستان دارند نخواستند که به اصطلاح این افتخار نصیب یک قوم یا تبار ساکن درافغانستان شود؛ بلکه تلاش ورزیدند که در یک حکومت فراگیر که همه اقوام درآن نقش وسهم داشته باشند این پیمان به امضاء برسد تاباشدکه هم همه خود را درآن شریک بدانند وبه اصطلاح (هیچ کس از کس دیگر پس نماند ) وهم پیمان با نهایت پختگی اش از اعتبار ومشروعیت کامل برخوردار باشد، البته این کار درتبانی کامل با حامد کرزی صورت گرفته است!

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last

نظر دهید

Advertisement