جمعه دسامبر 14, 2018

اشرف غنی: به کسی اجاز نمی‌دهیم به کشور بحران بیاورد

نوشته شده توسط رویین رهنوش - چ سنبله ۱۹ ۱۳۹۳, ۷:۵۷ ب.ظ

Ashraf Ghani Ahmadzai (3)اشرف غنی احمدزی، نامزد ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که راه دیگری جز ایجاد حکومت وحدت ملی وجود ندارد و تیم دکتر عبدالله باید دست به دست آنان بدهند تا مردم از وضعیت فعلی نجات پیدا کنند.

آقای غنی که در پایان روز چهارشنبه (۱۹ سنبله) در یک نشست خبری صحبت می‌کرد گفت که زمان به ضرورت سیاسی نیاز دارد اگرنه تیم آنان از مشاکت ملی چیزی کنم ندارد.

این نامزد ریاست جمهوری افغانستان هم‌چنان تاکید کرد که به هیچ کس اجازه نخواهند داد تا در افغانستان بحران ایجاد کند.

وی خاطرنشان ساخت:” اطمینان می‌دهم که ما به کسی اجازه نمی‌دهیم به کشور بحران بیاورد. کسی که بحران می‌آورد به ازوا می‌رود. ما نه بحران جور می‌کنیم و نه بحران می‌آوریم”.

پیش ازین عطا محمد نور، والی بلخ و عضو دستۀ انتخاباتی عبدالله عبدالله از راه‌اندازی حرکت‌های سبز و نارنجی و نپذیرفتن آرایی‌که از سوی آنان تقلب‌آمیز خوانده می‌شود، یادآوری کرده بود.

از سویی، حاجی محمد محقق، معاون اول عبدالله عبدالله چندی پیش به یکی از رسانه‌های خارجی گفته بود که در صورت اعلام نتایج انتخابات پیش از رسیدن به توافق سیاسی کشور به سوی بحران خواهد رفت.

اما اشرف غنی می‌گوید که آنان به بحران‌آفرینان اجازه نمی‌دهند و هیچ راهی به جز پذیرفتن نتیجۀ مشروع آرای مردم و ایجاد حکومت وحدت ملی وجود ندارد.

غنی هم‌چنان از کمیسیون مستقل انتخابات خواست تا نتیجۀ آرای بازرسی‌شدۀ انتخابات دور دوم ریاست جمهوری را به زودی اعلام کند.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement