سه‌شنبه دسامبر 11, 2018

فیس بوک، تریبون رایگان برای طالبان

نوشته شده توسط قيام نوری - ش قوس ۲۵ ۱۳۹۱, ۱۱:۴۹ ق.ظ

Taliban in Facebook

اعضای گروه طالبان به گونۀ گسترده از فیس بوک برای تبلیغ افکار، نظریات، خبرها، دستآورد ها و شکست های شان در جریان جنگ با سربازان افغان و خارجی استفاده می کنند. خبرگذاری خامه پرس از شماری صحفه ها و مکانهای مجازی فیس بوک که ظاهراً مربوط به اعضای طالبان است، تصویر برداری کرده است. صفحه های که در آن افراد طالبان با یک رشته نام های ها مستعار به تبلیغ، ترویج و ارائه دستآورد ها و گزارش های فعالیت های شان در بخش های گونه گون کشور می پردازند.

این صحفه ها و اکونت های فیس بوک ظاهراً از اعضای گروه طالبان به نظر می رسند؛ اما خامه پرس به هیچ صورت موثق بودن این صفحه ها و اکونت ها را که از اعضای طالبان است، به صورت یکجانبه، تأیید کرده نمی تواند.

این صفحه های فیس بوک به هر دو زبان رسمی کشور، یعنی پشتو و دری فعالیت دار؛ بیشتر تصویر های پروفایل این اکونت ها و کاربر ها، بیرق دوران حاکمیت طالبان دیده می شود. در بیشتر این اکونت ها، نوار های تصویری از سخنان شماری از افراد که ظاهراً فرماندهان طالبان هستند، به نشر می رسند. افزون بر آن پیام های ملا عمر، رهبر گروه طالبان در واکنش به شماری از گفته های حکومت افغانستان، مانند پیوستن طالبان به روند صلح و مانند این موضوعات نیز به نشر رسیده است. در شماری از تصویر های پروفایل این اکونت های فیس بوک تصویر های از اسامه بن لادن، رهبر پیشین شبکۀ القاعده نیز به چشم می خورد.

پیش از این، نیز گزارش های وجود داشت که طالبان با اکونت های فیس بوک با تصویر های دختران ، می کوشند معلومات سری را از نزد سربازان خارجی از افغانستان به دست آورند.

به تازه گی فیس بوک شماری از صفحه های طالبان را که با استفاده از آنها سرباز گیری می کردند، بسته کرده است.

بر بنیاد گزارش های تأیید ناشده، طالبان با همکاری شبکۀ استخبارات پاکستان (ISI) هزاران صحفه های فیس بوک ایجاد کرده اند که برای ایجاد تفرقه اندازی میان اقوام افغانستان، و نیز ترویج افکار شان و جذب جوانان به گروه طالبان استفاده می کنند.

گزارشگر: قیام نوری – کابل

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

۲۱ Comments

Comments -49 - 0 of 21First« PrevNext »Last
 1. این طالبان دنبال چی‌ هستن

  ادیان بخصوص ادیان ابراهیمی تولید شدۀ دست بشر هستند و ادیان مبتنی و پایبند به خدا در واقع بی پایه هستند زیرا الله قرآنی نیز خرافه ای بیش نیست و به همین دلیل است که فلاسفۀ بسیاری در چند قرن اخیر بیخدا بوده اند و کلا خدا از فلسفه بیرون رانده شده است و فلسفۀ امروز جایی برای خدا در نظر نمیگیرد. همانطور که علم امروز نیز جایی برای خدا ندارد. خدا از حوضه علم و فلسفه تنها به مکاتب فکری آرمانگرا و صوفی رانده شده است، بنابر این ادیان و مذاهب اساساً اشتباه و باطل و تقلبی هستند.
  یکی از اساسی ترین مشکل اصلی مسلمانان دین اسلام است که همچون سرطانی در جان و روان مردم کشورهای اسلامی ریشه دوانده است. مطالعه مختصر اما منصفانه از تاریخ اسلام به خوبی نشان میدهد که اسلام به پیروانش جز نکبت و تباهی چیزی به بار نیاورده است. اسلام مکتبیست که پیاده شدن آن و حتی قسمتهای اندکی از آن هر اجتماع را به سرعت به سوی استبداد و خردستیزی و نابودی و فقر مادی ومعنوی میبرد.
  مسلمانان حدود یک میلیارد و دوصد ملیون جمعیت دارند و میتوان گفت از هر ۵ نفر در جهان یک نفر مسلمان است که حدود ۲۰درصد جامعه جهانی را تشکیل میدهند
  اما این همه مسلمان در پیشرفت جهانی که در آن زندگی میکنند چه نقشی دارند؟
  جمعیت یهودیان در دنیا حدود ۱۳ الی ۱۴ میلیون نفر است. از سال ۱۹۰۱ که اولین جایزه نوبل داده شد، از میان ۷۲۰ جایزه نوبلی که تا به امروز به اشخاص تعلق گرفته بیش از ۱۳۰ جایزه به یهودیان که حدود ۰٫۳ درصد جمعیت دنیا را تشکیل میدهند تعلق گرفته است اما مسلمانان با این جمعیت بسیار زیادشان تنها تعداد بسیار اندکی جایزه نوبل تا به امروز برده اند که از اتفاق آن جایزه ها هم اکثرا ارتباطی با علم نداشته اند از جمله جوایز صلحی که انور السادات، یاسر عرفات و شیرین عبادی ایرانی برده اند. بنابر این مسلمانان در دنیا از لحاظ علمی بسیار عقب مانده هستند و به بیان دیگر اسلام تنها میان ملت هایی که از لحاظ علمی عقب مانده هستند قدرت ماندن را داشته است. بنابر این عامل اصلی این عقب ماندگی و فقر فرهنگی، علمی کشور های اسلامی دین اسلام است که مسلمانان را محکوم به داشتن عقب مانده ترین حکومت های دنیا کرده اند.
  نگاهی اجمالی به جوامع بشری نشان میدهد که میزان خرد و دانش و آزادی از یکطرف و اسلام از طرف دیگر همواره نسبت ثابتی دارد. یعنی هرجا آزادی و دانش و خرد بیشتر است اسلام کمتر است و هرجا اسلام بیشتر است آزادی و دانش و خرد کمتر است. اسلام تنها در شرایط غیر برابر و در شرایط اختناق است که میتوان وجود فعال داشته باشد و این رابطه ای دوطرفه است بین اسلام و اختناق که هردو لازم و ملزوم یکدیگرند

  1. ای کاش یه کم سواد داشتی اظهار نظر می کردی. کسی که نمیدونه حوزه با  ضاد می نویسند یا زا چطور بخودش اجازه میده در مورد دینی که رهاوردش علم و معنویت بوده و هست و خواهد بود اینگونه قضاوت کنه.  اشکال نداره بزرگ می شی یاد میگیری

  2. سلام رضاجان!چندکلامی هم ما دل خالی کنیم.
   نمیدونم کجائی و کی هستی و چه مذهبی داری؟اما چندکلامی:۱-قبل از اینکه در مورد مذهبی مطالعه دقیق علمی نداری قضاوت نکن.۲-فقط ادیان ابراهیمی کذب هستندو دست ساخته بشرندو ادیان نوپدید همگی وابسته به خدای واقعی داره؟تازه خدای آنها با خدای قرآنی هم متفاوته؟۳-« استبداد و خردستیزی و نابودی و فقر مادی ومعنوی »را چه جور معنا میکنی؟آیا  مصادیق اینها در بین مسلمانان بیشتره یا دیگر ادیان؟از اون طرف مشکلات مسلمانان نمیتونه آئینه کامل دین اسلام باشه؟۴-شماکه همه ادیان ابراهیمی را مردود میدونید چرا از یهودیان جانبداری میکنید؟آیا جایزه غیر نفیس و بی اعتبار و جعلی صلح نوبل و… میتواند معیار حق بودن و باطل بودن باشد؟۵-چون در بین فلاسفه جایی برای خدا وجود نداره پس خدایی هم نیست؟؟؟آیا این استدلال کامل و منطقی است؟که البته فیلسوف واقعی جز خدا احد و واحد را نمیپرستد.۶-شما آزادی و دانش و خرد را در مقابل اسلام قرار دادید؛بازهم لازمه اینها را درست معنا کنید!چون کلمات بزرگی را بکار بردی که اسلام بر آنها مباهات و ارج مینهد و از محورهای دین اسلام است.۷-چطور میتوان مطالعه ای مختصر کرد و منصفانه قضاوت نمود؟؟آیا روش درستی است؟در جامعۀ آرمانی شما قاضی بدون مطالعه دقیق پرونده،حکم صادر میکند؟یا استاد بدون مطالعه دقیق برگۀ شما، به شما نمره میدهد؟!۸- چون اسم قشنگ شما هم با آخرین شمارۀ دلنوشته ام مناسبت داره، از صمیم قلب دعوتت میکنم که اسلام و قرآن را دقیق و منصفانه و با آزادی فکر و بدون نظر به مصادیق غلطش و بدون کبنه و غرض،خوب مطالعه کنی و بعد در موردش قضاوت!!به امید دیدار  

 2. جانا سخن از ززبان ما میگویی .احکاماسلام در واقع چیزی جزقوانین واپسگرایانه اعراب وحشی نیست که در هر نقطه از جهان که بسط و گسترش یافته جز درنده خویی قتلو جنایت .دروغ ونفاق …..ثمره دیگری نداشته است…..

 3. سلام دوستان
  طالبان یک گروه بی سواد وازدنیا عقب افتاده استن که با چوبی که دنبال گوسفند چرانی می رفتن هالا میخواهند ادم چرانی بکند این دو از منطق خیلی دور استتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت!
   هالا شما خودتان کارنامه طالبن را مطالعه کنید از زمان حکومتشان تا به امروزه در زمان جنگ دیکلماتهای ایران را کشتند به شهادت رساند نجیب راکشت به شهادت رساند ووووووووو هزاران ادم بی گناه دیگری به این دسته افراد بشر نباید گفت شر باید نام گزاری شود به نام دین از همه چیز سو استفاده می کنددددددد
  د 

  1. تشکر از شما

 4. واقعا برای رضا محبی متاستفم با این افکار مزخرفش بیایم اینقد بی انصاف نباشیم شما از اسلام چی میدونی که اینجوری حرف میزنی؟؟؟؟؟ البته حق داری وقتی انسان خیلی سیاه و تاریک میشه از سفیدی و نور خوشش نمی یاد ببین چیکار کردی که اینقد تاریک شدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بیچاره یه کم مطالعه کن اطلاعاتت ببر بالا بعد بگو ادیان ابراهیمی ساخته دست بشر…………….
  همه میدونن که دین ابراهیم دین یکتا پرستی بوده و از طرف خدا بوده حالا گیرم حضرت ابراهیم قبول نداری این همه معجزه حضرت ابراهیم می خوای چه جوری قایم کنی هااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. شما به من میگی‌ برو اسلام رو مطالعه کن؟؟؟؟
   من ۶ بار قرآن را با ترجمه ،تاریخ اسلام و جهان ۱۵ جلد تاریخ طبری و قسمت‌های از صحیح مسلم و بخاری و تورات و انجیل را مطالعه کردم،توصیه من به شماست که مطالعه کنید..بنده سعی‌ و کوشش فراوان کردم و وبلاگی بنا نهادم برای آزادی مردمم از دینه فاشیستی و ضد بشری اسلام که توصیه می‌کنم شمام مطالعه کنید : 

  2. زیاد به خودت فشار نیار. حقیقت تلخه ولی باید قبولش کرد.

 5. این همه مزخرف از ذهن یک حیوان هم تراوش نمی کنه که تو بی همه چیز بار مسلمانان کردی . اگه جلوی چشمتم معجزات الهی پیامبر اسلام و امامنم می دیدی باز هم به جفنگیات و کفر گویات و لجن پراکنیات ادامه می دادی . وای از آنروز که مقابل امامان تو روز قیامت سیاه رو خواهی شد

 6. خاک برسرت بی سواد 

 7. ادای روشنفکری . . . وسیله ای برای جلب توجه افرادی از قبیل این اقا عقده ای و دارای کمبود شدید

 8. اقای محبی عزیز اسلام بدنیست درک ماها وبرداشت ازدین اشتباه است شما وما بایستی دین را ابزارخود قرار ندهیم که کاستیهای  خود را درسایه آن ببینیم  دین به ما نگفته پیشرفت نکن بلکه راههای پیشرفت راهموارکرده واینکه بعضیها از آن جهت امیال وبرنامه های زندگی خود استفاده میکنند بحثی جداست  ودرواقع دیدماها نسبت به دین ازعملکرد آنهاست که بانام دین درجوامع به چپاول مشغولند این دین ،بد نیست بلکه انسانهای دین ستیز هستندبا نام ادیان .پس ادیان دوستدار بشروجوامع بشری هستند وصلح وآرامش وصداقت وراستی احترام به حقوق دیگران وهزاران صفت خوب ازاهداف دین وهدیه به بشریت است.

 9. شما به من میگی‌ برو اسلام رو مطالعه کن؟؟؟؟
  من ۶ بار قرآن را با ترجمه ،تاریخ اسلام و جهان ۱۵ جلد تاریخ طبری و قسمت‌های از صحیح مسلم و بخاری و تورات و انجیل را مطالعه کردم،توصیه من به شماست که مطالعه کنید..بنده سعی‌ و کوشش فراوان کردم و وبلاگی بنا نهادم برای آزادی مردمم از دینه فاشیستی و ضد بشری اسلام که توصیه می‌کنم شمام مطالعه کنید : 

  1. آقارضا شماهم مثل خیلیای دیگه ازدین برذاشت شخصی والبته مغرضانه میکنی حداقل باانصاف بیشتری نظربده …شماگفتی که مسلموناخیلی کم جایزه نوبل میگیرند…دوست عزیزفراموش نکن که خیلی ازاین جوایزسیاسی وخیلیاش جعلی وبه ناحقه …بروبجای بازی کردن باکلمات بفکرآخرتت باش …امثال توهیچ هدفی جزخیانت به قرآن واهل البیت ندارند…بروعزیزم برو قصه ت روجایی بگو که برات هوررررررابکشن نه اینجاکه جز هوووووووووی چیزی بهت نمیگن

 10. شما به من میگی‌ برو اسلام رو مطالعه کن؟؟؟؟
  من ۶ بار قرآن را با ترجمه ،تاریخ اسلام و جهان ۱۵ جلد تاریخ طبری و قسمت‌های از صحیح مسلم و بخاری و تورات و انجیل را مطالعه کردم،توصیه من به شماست که مطالعه کنید..بنده سعی‌ و کوشش فراوان کردم و وبلاگی بنا نهادم برای آزادی مردمم از دینه فاشیستی و ضد بشری اسلام که توصیه می‌کنم شمام مطالعه کنید : http://bidinii.wordpress.com

  1. آفرین جناب محبی!بگو ببینم چند روز درس فلسفه خواندی؟ قضاوتت نشان میده، فلسفه که هیچ از ضروریات دین اسلام هم خبر نداری، مخت هم تعطیل به نظر میرسه وگرنه جایزه نوبل را به اسلام ربط نمی دادی. به نظر میرسد که هنوز فرق اسلام و مسلمان را هم نمیدانی به همین دلیل عقب ماندگی مسلمانان را نشانه خرافه بودن اسلام میپنداری. ای خاک بر سرت! بی عقل از خدا بی خبر.

  2. فقط جواب من برای شما این اگه این همه قران خوندی و چیزی نفهمیدی خود قران میگه اینا مانند حیواناتی هستند که فقط بار انها کتاب است وهیچ درک و فهمی از محتویات ان ندارند

 11. گلام به دوستان خوبم. من یک استاد دانشگاه در ایرانم. به مسلمان بودنم با تمام وجود افتخار میکنم. متاسفانه بین ما مسلمانان تفرقه بسیار زیاد است هم از فقر فرهنگی و هم تفرقه افکنی دشمنان قسم خورده اسلام. نمونه دشمنان قسم خورده اسلام همین طالبان و گروه  نصره و .. هستند که به جرات میتوانیم دست پرورده و کشورهایی مچون امریکا بدانیم. نگذنگذارید حقه غربیهای بیدین را بخورید و اسلامی را که به ما معرفی کرده اند بجای اسلام حقیقی بپنداریم. با خودمان ر
  وراست باشیم. 

  1. جناب محمد.. اسلام واقعی‌ همین طالبان هستن و امسال اینها که احکام اسلامی را اجرا میکنند…شما ک استاد دانشگاه هستی‌ حداقل یکبار قرآن رو با ترجمه بخوان تا ببینی‌ که اسلام واقعی‌ چیست،من برای سهولت کار شما چند آیه از سوره‌های مختلف قرآن را از در اینجا درج می‌نمایم امید که بپسندید البته آخوندا و مبلغین دینی با لفظ شن نزول و تفسیر سعی‌ در فریب دادن اذهان عموم را دارند اگرچه با تمام تلاش‌های بی‌ وقفه که میکنند راه به جای نمیبرند چون اون چه که مسلّم هست شور انسانی‌ مردم هست که بالاخره روزی به واقعیت دست پیدا می‌کند،اما اکنون تعدادی از آیه‌های قرآن از سوره‌های مختلف :

   سوره مائده آیه ۳۸:

   وَالسَّارِقُ وَالسَّارِقَهُ فَاقْطَعُواْ أَیْدِیَهُمَا جَزَاء بِمَا کَسَبَا نَکَالًا مِّنَ اللّهِ وَاللّهُ عَزِیزٌ
   حَکِیمٌ  (۳۸)
   دست مرد دزد و زن دزد را به کیفر عملی که انجام
    داده‏اند به عنوان یک مجازات الهی قطع کنید، و خداوند توانا و حکیم است.
    
   (خوب بر طبقه این آیه طالب دست می‌برد،مگه این دستور قران نیست؟ طالب هم احکام قرآن را اجرا می‌کند…شاید منطق ضعیفی شاید بگوید که کسی‌ که دزدی می‌کند باید دستش قطع شود تا درس عبرتی باشد برای دیگر افراد جامعه..اما سوال اینجاست که مردم اگر در رفاه باشند چرا به اعمال زشتی همچون دزدی دست بزنند،مگر نه اینکه این وظیفه دولتمردان می‌باشد که نظام اقتصادی پویا و مستحکمی را پای ریزی کنند تا دزدی و اعمال زشت دیگر غیر انسانی‌ ریشه کن گردد،همانطور که ذکر کردم این وظیفه دولت هست که رفاه را بر جامعه  حاکم کند نه اینکه دست انسانی‌ که از فقر رو به این کار آورده را قطع کند..)

   سوره توبه آیه ۱۲۳
   یَا
   أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ قَاتِلُواْ الَّذِینَ یَلُونَکُم مِّنَ
   الْکُفَّارِ وَلِیَجِدُواْ فِیکُمْ غِلْظَهً وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ
   مَعَ الْمُتَّقِینَ.
   ای کسانیکه ایمان آورده اید، کافرانی که نزد شمایند را بکشید! تا در شما درشتی و شدت را بیابند. و بدانید که خداوند با پرهیزکاران است!  
    
   سوره محمد آیه ۴
   فَإِذا
   لَقِیتُمُ الَّذِینَ کَفَرُوا فَضَرْبَ الرِّقَابِ حَتَّى إِذَا
   أَثْخَنتُمُوهُمْ فَشُدُّوا الْوَثَاقَ فَإِمَّا مَنًّا بَعْدُ وَإِمَّا
   فِدَاء حَتَّى تَضَعَ الْحَرْبُ أَوْزَارَهَا ذَلِکَ وَلَوْ یَشَاء اللَّهُ
   لَانتَصَرَ مِنْهُمْ وَلَکِن لِّیَبْلُوَ بَعْضَکُم بِبَعْضٍ وَالَّذِینَ
   قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَلَن یُضِلَّ أَعْمَالَهُمْ.
   چون با کافران روبرو شدید، گردنشان را بزنید.
   و چون آنها را سخت فرو فکندید، اسیرشان کنید و سخت ببندید. آنگاه یا به
   منت آزاد کنید یا به فدیه. تا آنگاه که جنگ به پایان آید. و این است حکم
   خدا. و اگر خدا میخواست از آنان انتقام میگرفت، ولی خواست تا شمارا به
   یکدیگر بیازماید. و آنان که در راه خدا کشته شده اند اعمالشان را باطل
   نمیکند.

   سوره انفال آیه ۳۹ صفحه ۱۸۲
   وَقَاتِلُوهُمْ
   حَتَّى لاَ تَکُونَ فِتْنَهٌ وَیَکُونَ الدِّینُ کُلُّهُ لِلّه فَإِنِ
   انتَهَوْاْ فَإِنَّ اللّهَ بِمَا یَعْمَلُونَ بَصِیرٌ .
   با آنان نبرد کنید تا دیگر فتنه ای نباشد و دین همه دین خدا گردد پس اگر باز ایستادند ، خدا کردارشان را می بیند.
   سوره احزاب آیه ۶۱ صفحه ۴۲۷
   مَلْعُونِینَ أَیْنَمَا ثُقِفُوا أُخِذُوا وَقُتِّلُوا تَقْتِیلًا.
   اینان لعنت شدگانند. هرجا یافته شوند باید دستگیر گردندو به سختی کشته شوند.    
   سوره مائده آیه ۳۳
   إِنَّمَا
   جَزَاء الَّذِینَ یُحَارِبُونَ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَیَسْعَوْنَ فِی
   الأَرْضِ فَسَادًا أَن یُقَتَّلُواْ أَوْ یُصَلَّبُواْ أَوْ تُقَطَّعَ
   أَیْدِیهِمْ وَأَرْجُلُهُم مِّنْ خِلافٍ أَوْ یُنفَوْاْ مِنَ الأَرْضِ
   ذَلِکَ لَهُمْ خِزْیٌ فِی الدُّنْیَا وَلَهُمْ فِی الآخِرَهِ عَذَابٌ
   عَظِیمٌ.
   سزاى کسانى که با [دوستداران] خدا و پیامبر او مى‏جنگند و در زمین به فساد مى‏کوشندجز این نیست که کشته شوند یا بر دار آویخته گردند یا دست و پایشان در خلافجهت‏ یکدیگر بریده شود یا از آن سرزمین تبعید گردند این رسوایى آنان در دنیاست و درآخرت عذابى بزرگ خواهند داشت

   برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ من مراجعه کنید که در پائین درج می‌کنم: http://bidinii.wordpress.com

 12. جناب محمد که خود را استاد دانشگاه خطاب کرده‌اید نکته اول اینکه شما که استاد دانشگاه هستی‌ نباید سطح نگرش تان انقد پائین و پر از غلط‌های املائی باشد..نکته دوم اینکه اسلام واقعی‌ همین طالبان هستن و امسال اینها که احکام اسلامی را اجرا میکنند…شما ک استاد دانشگاه هستی‌ حداقل یکبار قرآن رو با ترجمه بخوان تا ببینی‌ که اسلام واقعی‌ چیست،من برای سهولت کار شما چند آیه از سوره‌های مختلف قرآن را از در اینجا درج می‌نمایم امید که بپسندید البته آخوندا و مبلغین دینی با لفظ شن نزول و تفسیر سعی‌ در فریب دادن اذهان عموم را دارند اگرچه با تمام تلاش‌های بی‌ وقفه که میکنند راه به جای نمیبرند چون اون چه که مسلّم هست شور انسانی‌ مردم هست که بالاخره روزی به واقعیت دست پیدا می‌کند،اما اکنون تعدادی از آیه‌های قرآن از سوره‌های مختلف :

  سوره مائده آیه ۳۸:

  وَالسَّارِقُ وَالسَّارِقَهُ فَاقْطَعُواْ أَیْدِیَهُمَا جَزَاء بِمَا کَسَبَا نَکَالًا مِّنَ اللّهِ وَاللّهُ عَزِیزٌ
  حَکِیمٌ  (۳۸)
  دست مرد دزد و زن دزد را به کیفر عملی که انجام
   داده‏اند به عنوان یک مجازات الهی قطع کنید، و خداوند توانا و حکیم است.
   
  (خوب بر طبقه این آیه طالب دست می‌برد،مگه این دستور قران نیست؟ طالب هم احکام قرآن را اجرا می‌کند…شاید منطق ضعیفی شاید بگوید که کسی‌ که دزدی می‌کند باید دستش قطع شود تا درس عبرتی باشد برای دیگر افراد جامعه..اما سوال اینجاست که مردم اگر در رفاه باشند چرا به اعمال زشتی همچون دزدی دست بزنند،مگر نه اینکه این وظیفه دولتمردان می‌باشد که نظام اقتصادی پویا و مستحکمی را پای ریزی کنند تا دزدی و اعمال زشت دیگر غیر انسانی‌ ریشه کن گردد،همانطور که ذکر کردم این وظیفه دولت هست که رفاه را بر جامعه  حاکم کند نه اینکه دست انسانی‌ که از فقر رو به این کار آورده را قطع کند..)

  سوره توبه آیه ۱۲۳
  یَا
  أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ قَاتِلُواْ الَّذِینَ یَلُونَکُم مِّنَ
  الْکُفَّارِ وَلِیَجِدُواْ فِیکُمْ غِلْظَهً وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ
  مَعَ الْمُتَّقِینَ.
  ای کسانیکه ایمان آورده اید، کافرانی که نزد شمایند را بکشید! تا در شما درشتی و شدت را بیابند. و بدانید که خداوند با پرهیزکاران است!  
   
  سوره محمد آیه ۴
  فَإِذا
  لَقِیتُمُ الَّذِینَ کَفَرُوا فَضَرْبَ الرِّقَابِ حَتَّى إِذَا
  أَثْخَنتُمُوهُمْ فَشُدُّوا الْوَثَاقَ فَإِمَّا مَنًّا بَعْدُ وَإِمَّا
  فِدَاء حَتَّى تَضَعَ الْحَرْبُ أَوْزَارَهَا ذَلِکَ وَلَوْ یَشَاء اللَّهُ
  لَانتَصَرَ مِنْهُمْ وَلَکِن لِّیَبْلُوَ بَعْضَکُم بِبَعْضٍ وَالَّذِینَ
  قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَلَن یُضِلَّ أَعْمَالَهُمْ.
  چون با کافران روبرو شدید، گردنشان را بزنید.
  و چون آنها را سخت فرو فکندید، اسیرشان کنید و سخت ببندید. آنگاه یا به
  منت آزاد کنید یا به فدیه. تا آنگاه که جنگ به پایان آید. و این است حکم
  خدا. و اگر خدا میخواست از آنان انتقام میگرفت، ولی خواست تا شمارا به
  یکدیگر بیازماید. و آنان که در راه خدا کشته شده اند اعمالشان را باطل
  نمیکند.

  سوره انفال آیه ۳۹ صفحه ۱۸۲
  وَقَاتِلُوهُمْ
  حَتَّى لاَ تَکُونَ فِتْنَهٌ وَیَکُونَ الدِّینُ کُلُّهُ لِلّه فَإِنِ
  انتَهَوْاْ فَإِنَّ اللّهَ بِمَا یَعْمَلُونَ بَصِیرٌ .
  با آنان نبرد کنید تا دیگر فتنه ای نباشد و دین همه دین خدا گردد پس اگر باز ایستادند ، خدا کردارشان را می بیند.
  سوره احزاب آیه ۶۱ صفحه ۴۲۷
  مَلْعُونِینَ أَیْنَمَا ثُقِفُوا أُخِذُوا وَقُتِّلُوا تَقْتِیلًا.
  اینان لعنت شدگانند. هرجا یافته شوند باید دستگیر گردندو به سختی کشته شوند.    
  سوره مائده آیه ۳۳
  إِنَّمَا
  جَزَاء الَّذِینَ یُحَارِبُونَ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَیَسْعَوْنَ فِی
  الأَرْضِ فَسَادًا أَن یُقَتَّلُواْ أَوْ یُصَلَّبُواْ أَوْ تُقَطَّعَ
  أَیْدِیهِمْ وَأَرْجُلُهُم مِّنْ خِلافٍ أَوْ یُنفَوْاْ مِنَ الأَرْضِ
  ذَلِکَ لَهُمْ خِزْیٌ فِی الدُّنْیَا وَلَهُمْ فِی الآخِرَهِ عَذَابٌ
  عَظِیمٌ.
  سزاى کسانى که با [دوستداران] خدا و پیامبر او مى‏جنگند و در زمین به فساد مى‏کوشندجز این نیست که کشته شوند یا بر دار آویخته گردند یا دست و پایشان در خلافجهت‏ یکدیگر بریده شود یا از آن سرزمین تبعید گردند این رسوایى آنان در دنیاست و درآخرت عذابى بزرگ خواهند داشت

  برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ من مراجعه کنید که در پائین درج می‌کنم: http://bidinii.wordpress.com

 13. جناب محمد .. اسلام واقعی‌ همین طالبان هستن و امسال اینها که احکام اسلامی را اجرا میکنند…شما ک استاد دانشگاه هستی‌ حداقل یکبار قرآن رو با ترجمه بخوان تا ببینی‌ که اسلام واقعی‌ چیست،من برای سهولت کار شما چند آیه از سوره‌های مختلف قرآن را از در اینجا درج می‌نمایم امید که بپسندید البته آخوندا و مبلغین دینی با لفظ شن نزول و تفسیر سعی‌ در فریب دادن اذهان عموم را دارند اگرچه با تمام تلاش‌های بی‌ وقفه که میکنند راه به جای نمیبرند چون اون چه که مسلّم هست شور انسانی‌ مردم هست که بالاخره روزی به واقعیت دست پیدا می‌کند،اما اکنون تعدادی از آیه‌های قرآن از سوره‌های مختلف :

  سوره مائده آیه ۳۸:

  وَالسَّارِقُ وَالسَّارِقَهُ فَاقْطَعُواْ أَیْدِیَهُمَا جَزَاء بِمَا کَسَبَا نَکَالًا مِّنَ اللّهِ وَاللّهُ عَزِیزٌ
  حَکِیمٌ  (۳۸)
  دست مرد دزد و زن دزد را به کیفر عملی که انجام
   داده‏اند به عنوان یک مجازات الهی قطع کنید، و خداوند توانا و حکیم است.
   
  (خوب بر طبقه این آیه طالب دست می‌برد،مگه این دستور قران نیست؟ طالب هم احکام قرآن را اجرا می‌کند…شاید منطق ضعیفی شاید بگوید که کسی‌ که دزدی می‌کند باید دستش قطع شود تا درس عبرتی باشد برای دیگر افراد جامعه..اما سوال اینجاست که مردم اگر در رفاه باشند چرا به اعمال زشتی همچون دزدی دست بزنند،مگر نه اینکه این وظیفه دولتمردان می‌باشد که نظام اقتصادی پویا و مستحکمی را پای ریزی کنند تا دزدی و اعمال زشت دیگر غیر انسانی‌ ریشه کن گردد،همانطور که ذکر کردم این وظیفه دولت هست که رفاه را بر جامعه  حاکم کند نه اینکه دست انسانی‌ که از فقر رو به این کار آورده را قطع کند..)

  سوره توبه آیه ۱۲۳
  یَا
  أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ قَاتِلُواْ الَّذِینَ یَلُونَکُم مِّنَ
  الْکُفَّارِ وَلِیَجِدُواْ فِیکُمْ غِلْظَهً وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ
  مَعَ الْمُتَّقِینَ.
  ای کسانیکه ایمان آورده اید، کافرانی که نزد شمایند را بکشید! تا در شما درشتی و شدت را بیابند. و بدانید که خداوند با پرهیزکاران است!  
   
  سوره محمد آیه ۴
  فَإِذا
  لَقِیتُمُ الَّذِینَ کَفَرُوا فَضَرْبَ الرِّقَابِ حَتَّى إِذَا
  أَثْخَنتُمُوهُمْ فَشُدُّوا الْوَثَاقَ فَإِمَّا مَنًّا بَعْدُ وَإِمَّا
  فِدَاء حَتَّى تَضَعَ الْحَرْبُ أَوْزَارَهَا ذَلِکَ وَلَوْ یَشَاء اللَّهُ
  لَانتَصَرَ مِنْهُمْ وَلَکِن لِّیَبْلُوَ بَعْضَکُم بِبَعْضٍ وَالَّذِینَ
  قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَلَن یُضِلَّ أَعْمَالَهُمْ.
  چون با کافران روبرو شدید، گردنشان را بزنید.
  و چون آنها را سخت فرو فکندید، اسیرشان کنید و سخت ببندید. آنگاه یا به
  منت آزاد کنید یا به فدیه. تا آنگاه که جنگ به پایان آید. و این است حکم
  خدا. و اگر خدا میخواست از آنان انتقام میگرفت، ولی خواست تا شمارا به
  یکدیگر بیازماید. و آنان که در راه خدا کشته شده اند اعمالشان را باطل
  نمیکند.

  سوره انفال آیه ۳۹ صفحه ۱۸۲
  وَقَاتِلُوهُمْ
  حَتَّى لاَ تَکُونَ فِتْنَهٌ وَیَکُونَ الدِّینُ کُلُّهُ لِلّه فَإِنِ
  انتَهَوْاْ فَإِنَّ اللّهَ بِمَا یَعْمَلُونَ بَصِیرٌ .
  با آنان نبرد کنید تا دیگر فتنه ای نباشد و دین همه دین خدا گردد پس اگر باز ایستادند ، خدا کردارشان را می بیند.
  سوره احزاب آیه ۶۱ صفحه ۴۲۷
  مَلْعُونِینَ أَیْنَمَا ثُقِفُوا أُخِذُوا وَقُتِّلُوا تَقْتِیلًا.
  اینان لعنت شدگانند. هرجا یافته شوند باید دستگیر گردندو به سختی کشته شوند.    
  سوره مائده آیه ۳۳
  إِنَّمَا
  جَزَاء الَّذِینَ یُحَارِبُونَ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَیَسْعَوْنَ فِی
  الأَرْضِ فَسَادًا أَن یُقَتَّلُواْ أَوْ یُصَلَّبُواْ أَوْ تُقَطَّعَ
  أَیْدِیهِمْ وَأَرْجُلُهُم مِّنْ خِلافٍ أَوْ یُنفَوْاْ مِنَ الأَرْضِ
  ذَلِکَ لَهُمْ خِزْیٌ فِی الدُّنْیَا وَلَهُمْ فِی الآخِرَهِ عَذَابٌ
  عَظِیمٌ.
  سزاى کسانى که با [دوستداران] خدا و پیامبر او مى‏جنگند و در زمین به فساد مى‏کوشندجز این نیست که کشته شوند یا بر دار آویخته گردند یا دست و پایشان در خلافجهت‏ یکدیگر بریده شود یا از آن سرزمین تبعید گردند این رسوایى آنان در دنیاست و درآخرت عذابى بزرگ خواهند داشت

  برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ من مراجعه کنید که در پائین درج می‌کنم: http://bidinii.wordpress.com

 14. برای تو متاسفم که (ملاک و معیار و میزان و قانونی و جایزه ای) را که آنها تجویز می کنند درست می دانی!
  کمی دورتر را نگاه کنی یعنی بیشتر از جلوی دماغت می بینی آنها خودشان همیشه مشکل درست کردند بعد برای دیگران قانون نوشتند .

 15. از مطالعه متن فوق کاملا مشخصه که  فردی بیسواد و بدون قدرت فهم، درک و اندیشه کلماتی رو بر زبان جاری میکنه. از طرفی غرض ورزی و بیان جملات از روی بغض در گفته ها کاملا مشهود و ملموسه. همه ما میدونیم اسلام دین رافت مهربانی و گذشته و صد البته افراد و فرقه هایی پیدا میشن و از این عطوفت سو استفاده هم میکنن. تمامی ایات ذکر شده راه دفاع از خود، مبارزه با فساد و دفع شر توسط متجاوز، متخاسم و ظالم رو بیان میکنن نه راه تعدی و تجاوز و قتل و عام مردم بی گناه و بی دفاع.  که مصداق بارز اون قتل و عام مردم غزه و هزاران جنگ مشابه توسط ایادی مزدور ودر اقلیت جهان صورت گرفته. بالا بودن امار و تعداد مسلمانان در جهان نشانه والا بودن دین اسلام و پذیرش توسط مردم دنیاست نه نشانه ضعف اون. بی شک تو به اندازه یک میلیاردو دویست میلیون نفر نمیفهمی اگرچه به نظر میرسه فهم و شعئورت به اندازه ی گلتبی هم نیست.

 16. لطفا اسم طالبان رابه زبان نیاورید چون ازبدراسلام اونها مخالف با پیروزی اسلام بودند فقط برای پیروزی خودشان از دین خارج شدند ماجوانان جمهوری اسلامی به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد که کفر شرک وفساد دنیا رابگیره ماتماشا کنیم مادرمقابل آنهاایستادیم واگرنیاز باشد باجان مال خواهیم جنگید اونها تروریستند لعنت خدا بر داعیش وسایر طالبان لازم است بدانید آدم شراب خوار دروغگو به هیچ چیز اعتقاد ندارداونها همه اش از تخم حرام بدنیا آمدندوزبان نفهمند مثل حیوان باید باآنها جددیییییییییییییی باشیم تانتوانندهیچ غلطییییییییییی بکنندددددد

 17. کسانی که صفحه مربوط به طالبان دریافت کرده میتانه ازطریق تکنولوزی موقعیت شان را هم دریافت کنند وان انها را به چنګ قانون بسبارند

 18. معبى عزیز حق با شماست . اسلأم دین نه بلکه یک مریضى روانى است.

 19. لعنت بر شیطون … برادرا این دوتا کین دیگه …

  آدمم انقدر سطحی نگر. این همه خوبی ک مسلمونا دارن ول کردین چسبیدین ب چندتا احمق مسلمون نما ؟؟؟؟؟؟؟ خدا هدایتتون کنه ان شاالله. هر چقدم بی دین باشین بازم نباید ب خودتون اجازه توهین بدین

 20. یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قاتِلُوا الَّذِینَ یَلُونَکُمْ مِنَ الْکُفَّارِ وَ لْیَجِدُوا فِیکُمْ غِلْظَهً وَ اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِینَ”
  در این آیه شریفه دستور جهاد عمومى داده شده تا از هر طرف در دنیا، اسلام گسترش یابد، چون وقتى مى‏فرماید: هر طائفه از مؤمنین باید با کفار هم جوار خود کارزار کنند معنایش همان گسترش دادن اسلام و برقرار کردن سلطنت اسلام است بر دنیا، و بر تمامى ساکنین ربع مسکون.
  معناى” غلظه” در جمله” وَ لْیَجِدُوا فِیکُمْ غِلْظَهً” شدت و سرسختى نشان دادن بخاطر خداست، و معنایش این نیست که با کفار خشونت و سنگدلى و بد اخلاقى و قساوت قلب و جفا و بى مهرى نشان دهید، زیرا این معنا با هیچ یک از اصول دین اسلام سازگار نیست، و معارف اسلامى همه آن را مذمت و تقبیح کرده‏اند، و آیات مربوط به جهاد هم از هر تعدى و ظلم و جفایى نهى کرده

 21. من بعید میدونم توشش بار قران مطالعه کرده باشی برای پی بردن به معنای قران علاوه بر ترجمه باید به تفاسیر قران مراجعه کرد نه کتب تاریخی هر آیه ظاهری دارد که همان ترجمه آن است و باطنی که مفهوم آیه است باید به تفسیر قران مراجعه کرد آیات قران مکمل یکدیگر هستند،یعنی باید ترجمه آن با آیه مکمل آن صورت بگیرد که قبل یل بعد از آن بیان شده است

Comments -49 - 0 of 21First« PrevNext »Last

نظر دهید

Advertisement